PIT-y tylko do wtorku! Dłużej czynne urzędy

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak
Wszystkie siedem urzędów skarbowych w Łodzi oraz pozostałe działające na terenie całego województwa dzisiaj i jutro będą pracowały dłużej, czyli od godz. 7.30 do godz. 18. Ponieważ w tym roku 30 kwietnia wypada w niedzielę, a poniedziałek 1 maja jest dniem świątecznym, ostateczny termin rozliczenia się z fiskusem upływa o północy we wtorek 2 maja. Tego dnia urzędy skarbowe będzie można odwiedzić od godz. 7.30 do godz. 15.30. Tym, którzy nie rozliczą się w terminie, grozi kara w wysokości od 200 zł do 4 tys. zł. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Pod uwagę brana jest długość spóźnienia, jego przyczyna oraz to, czy zdarza się ono po raz pierwszy, czy też notorycznie.

Dzisiaj i jutro urzędy skarbowe pracują dłużej * To dobra wiadomość dla wielu łodzian, którzy nadal nie rozliczyli się z fiskusem Czas jest do północy 2 maja.

Na złożenie zeznania zostało już zaledwie , wliczając weekend, sześć dni. Tymczasem jak na razie tylko 222 tys. 328 łodzian rozliczyło się z fiskusem. To nieco ponad 63,5 proc. z 350 tys. osób, które powinny taki obowiązek spełnić. Prawie 32 proc. PIT-ów (dokładnie 111 tys. 338) zostało złożonych przez internet. W urzędach skarbowych ruch jest spory.

- W ostatniej chwili zeznania składają głównie osoby, które wykazały w nich niedopłatę - mówi Agnieszka Pawlak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. - Po złożeniu PIT-u stają na ogół od razu w kolejce do kasy, by wpłacić brakującą kwotę, choć mogą to zrobić również przelewem przez internet.

44,5 procent łodzian, którzy rozliczyli się już w tym roku z fiskusem, wykazało w sumie nadpłaty podatku w wysokości ponad 233,8 mln zł. Rekordzistą jest pod tym względem mieszkaniec Widzewa. Oczekuje na zwrot 320 tys. 184 zł.

41,02 procent rozliczonych już podatników z Łodzi przekazało do tej pory w sumie prawie 8,2 mln zł, w ramach 1 procenta swojego podatku, na rzecz organizacji pożytku publicznego. Największa część tej kwoty (niemal 2,5 mln zł) również pochodzi z Widzewa.

ROSSMANN PROMOCJE 2017 KOSMETYKI 49% TAŃSZE PROMOCJE W ROSSMANNIE
KSW NA NARODOWYM KSW 39 COLOSSEUM TRANSMISJA, GDZIE OGLĄDAĆ NA ŻYWO, ONLINE
WYNIKI LOTTO 22.04.17
GAR NA GAZIE GŁOGÓWEK [MENU, CENY, OPINIE] PO KUCHENNYCH REWOLUCJACH
UCHO PREZESA 13 NA YOUTUBE KTO ODWIEDZI PREZESA W 13 ODCINKU?
AGENT GWIAZDY 2 KTO ODPADŁ Z ODCINKA 11.04.17? KTO JEST AGENTEM?

[ZOBACZ FILM Przegląd najciekawszych informacji z kraju

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM Przegląd najciekawszych informacji z kraju