Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Pistolet przy skroni zamiast smartfona. Łodzianin wpadł w zasadzkę...

(pij)
Pan Michał z Łodzi na długo zapamięta piątek, 15 kwietnia, kiedy to zamiast cieszyć się nowym smartfonem, stał się ofiarą napadu, stracił 2 tysiące złotych i najadł się sporo strachu.

- Często kupuję w internecie. iPhone 6S 64 GB za 2100 zł wydał mi się dobrą okazją, więc postanowiłem go kupić. Sprawdziłem sprzedawcę, jak tylko mogłem. Rozmawialiśmy przez telefon, wymieniliśmy SMS-y. Kiedy zapytałem, czy zapłacić przelewem, czy gotówką, odpowiedział, że woli pieniądze do ręki, zatem umówiliśmy sie na sfinalizowanie transakcji. Taki sposób wydawał mi się najbardziej bezpieczny.

Sprzedawca wyznaczył spotkanie w Łagiewnikach. Pan Michał pojechał tam rowerem. Po drodze wypłacił pieniądze. Na umówionym miejscu nikogo jednak nie zastał.

- Minęło mnie kilka osób, przejechało kilka aut. Postanowiłem zaczekać - opowiada. - Niedaleko zatrzymał się jakiś samochód, ale po chwili odjechał. Wtedy nie zwróciłem na to uwagi.

Zabijając nudę, pan Michał zajął się szperaniem w telefonie. Nie zauważył zbliżających się dwóch zamaskowanych mężczyzn. Obaj mieli kaptury naciągnięte na głowę, okulary przeciwsłoneczne i chusty na ustach.

- Jeden z nich przyskoczył, przystawił mi go głowy pistolet i wrzasnął „Dawaj kasę!” - wspomina napadnięty. - Wahałem się niedłużej niż 3 sekundy. Pistolet nie wyglądał na zabawkę, więc wyciągnąłem portfel. Drugi napastnik wyrwał mi go z ręki, zajrzał do środka i powiedział tylko „Dobra, spier...my”, po czym uciekli w stronę ul. Marczyńskich. I tyle ich widziałem.

Wezwani policjanci, choć zjawili się na miejscu błyskawicznie, nie zdołali ująć sprawców. Nie pomógł nawet sprowadzony pies tropiący - właśnie zaczynało padać i zgubił trop. Napastnicy prawdopodobnie odjechali autem, z którego wcześniej obserwowali ofiarę.

Śledztwo trwa. Udało się ustalić, że kartę SIM telefonu, z którego sprzedawca kontaktował się z panem Michałem aktywowano 4 kwietnia w Częstochowie. Trwają starania o uzyskanie adresu IP komputera, z którego wystawiono iPhone’a na aukcji.

Ewentualni świadkowie zdarzenia lub osoby, które mogłyby pomóc w śledztwie, są proszone o kontakt z V Komisariatem policji w Łodzi przy ul. Organizacji WiN 60 lub telefonicznie pod nr 42 665-15-74.

Czytaj także w Expressie Ilustrowanym:
ŻYCZENIA URODZINOWE. KRÓTKIE, ŚMIESZNE ŻYCZENIA URODZINOWE SMS
KIEDY WYPŁATY 500 ZŁ NA DZIECKO? KIEDY PIENIĄDZE 500 PLUS?

[ZOBACZ TEŻ FILM Kwiecień plecień. W Zakopanem spadł śnieg(autor x.news/TVN254)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Kwiecień plecień. W Zakopanem spadł śnieg(autor x.news/TVN254)