Piorunująca końcówka i zwycięstwo rugbistów

Zacięta walka o piłkę
Zacięta walka o piłkę archiwum
Rugbiści Master Pharm Budowlani pokonali w Sochaczewie orkan 48:18. W ciągu ostatnich ośmiu minut zdobyli 24 punkty

W pierwszej połowie trwała zacięta walka o każdą piłkę. Łodzianie prowadzili 3:0 po skutecznie wykonanym karnym przez Sokhadze. Gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 32 minucie pięknym przekopem piłki na skrzydło popisał się Sokhadze, a piłkę w polu punktowym rywali położył Matyjak. Gospodarze odpowiedzieli równie udanym atakiem za siedem punktów (przyłożenie i podwyższenie). W ten sposób wyszli na prowadzenie 10:8. na szczęście udany kop z rzutu karnego Sokhadze dał łodzianom minimalne prowadzenie 11:10.
Drugą część meczu świetnie rozpoczął Matyjak, który przedarł się przez obronę rywali i zaliczył drugie przyłożenie (16:10 dla łodzian). Potem niestety doszło do bójki na boisku,. Czerwone kartki ujrzeli gracz Budowlanych (Kościelski) i Orkana. Oba zespoły od 48 minuty grały w 14-osobowych składach.
Boiskowa awantura rozkojarzyła gości, którzy popełnili proste przewinienie i stracili trzy punkty z rzutu karnego. Przewaga zmalała do dwóch punktów (16:13). Udany kop Sokhadze i składna akcja wykończona przez Orłowskiego dała Budowlanym prowadzenie 24:13, ale w rugby to nie jest jeszcze wynik, który gwarantuje końcowy sukces.
Orkan walczył ambitnie i skutecznie. Po składnej akcji zmniejszył przewagę gości do sześciu punktów. Na szczęście trener Mirosław Żórawski może liczyć na rezerwowych.Piłkę w polu punktowym gospodarzy w 72 min meczu przyłożył K. Kotasa i łodzianie uzyskali bezpieczną przewagę 29:18. Było to czwarte przyłożenie łodzian, które zapewniło im bonusowy ligowy punkt. Końcówka łodzian była piorunująca. Kolejną udaną akcję zakończył K. Kotasa, potem skutecznym atakiem popisał się kapitan Kozakiewicz, a w doliczonym czasie gry pięć punktów zapisał na swoim koncie Gugushvili. W ciągu ostatnich ośmiu minut łodzianie zdobyli 24 punkty!
Orkan Sochaczew - Master Pharm Budowlani 18:48 (10:11)
Punkty dla Master Pharm Budowlani: Sokhadze 13, K. Kotasa 10, Matyjak 10, Gugushvili 5, Orłowski 5, Kozakiewicz 5.