Piłkarskie mistrzostwa świata U-20. Senegal - Polska 0:0 Awans Polaków do 1/8 finału [zdjęcia]

W trzecim spotkaniu mistrzostw świata U-20 piłkarska reprezentacja Polski zremisowała 0:0 z Senegalem. Ten wynik oznacza, że choć zajęliśmy dopiero trzecie miejsce w grupie, to jednak drużyna awansowała do 1/8 finału. Senegal pierwszy, druga Kolumbia, która wygrała z Tahiti 6:0. W 1/8 finału Polacy zagrają z Włochami (2 czerwca, 17.30, Gdynia) lub ze zwycięzcą grupy C (3 czerwca, 17.30, Lublin).

Remis dał Polakom awans z trzeciej pozycji, bo korzystnie ułożyły się wyniki innych grup. Przypomnijmy, że awansują cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc, obok tych, które były pierwsze i drugie.

Na początki pierwszej części gry przeważali Polacy, ale nie udało się zdobyć gola. W końcówce tej części gry biało-czerwoni mogli mówić o dużym szczęściu. W 41 minucie słupek uratował gospodarzy przed utratą gola. Trzy minuty później
Radosław Majecki świetnie interweniował po uderzeniu rywala z bliskiej odległości.

Po przerwie było dużo walki, ale mało klarownych sytuacji bramkowych.

Senegal - Polska 0:0

Polska: Radosław Majecki - Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Adrian Stanilewicz - Jakub Bednarczyk, Tomasz Makowski, Bartosz Slisz, Marcel Zylla (88, Adrian Łyszczarz), Michał Skóraś (66, Tymoteusz Puchacz) - Adrian Benedyczak (78, Dominik Steczyk).

Senegal: Dialy Kobaly N'Diaye - Formose Mendy, Souleymane Cissé, Moussa N'Diaye, Souleymane Aw - Ibrahima Dramé, Dion Lopy, Ousseynou Cavin Diagne, Faly N'Daw (73, Amadou Ciss), Ousseynou Niang - Amadou Dia N'Diaye (63, 1Youssouph Badji).

Przypomnijmy,że Polacy źle rozpoczęli MŚ U-20. W pierwszym spotkaniu ulegli 0:2 z Kolumbii,a w drugim meczu pokonali Tahiti aż 5:0.

Senegal zaś pokonał 3:0 Tahiti, a następnie wygrał 2:0 z Kolumbią.