Piłkarskie mistrzostwa świata U-20. Porażka polskiej reprezentacji z Kolumbią

hof
Piłkarska reprezentacja Polski w pierwszym spotkaniu mistrzostw świata U-20, rozegranym na stadionie Widzewa, przegrała 0:2 z Kolumbią

To nie był dobry mecz w wykonaniu drużyny prowadzonej przez trenera Jacka Magiery. Polacy wypadli słabo na tle rywala z Ameryki Południowej. Goście dominowali przez całe spotkanie i znacznie lepiej prezentowali się od biało-czerwonych. Kolumbijczycy bawili się piłką, a konstruowanie dynamicznych akcji przychodziło im niezwykle łatwo. Rywale górowali nad nami w każdym elemencie piłkarskiego wyszkolenia. Niestety, ale w tym meczu polska młodzież piłkarska była bardzo słaba.

Polacy stracili gola w 23 minucie po strzale Ivana Angulo, który wykorzystał prosty błąd polskiej defensywy. Naciskany Walukiewicz zagrał do rywala, a ten wyszedł sam naprzeciwko Majeckiego i płaskim strzałem zdobył gola.

Drugi dol padł w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Znów nie popisała się nasza defensywa i polskiego bramkarza pokonał Luis Sandoval.

Trudno z optymizmem oczekiwać na kolejne spotkania biało-czerwonych

Polska - Kolumbia 0:2 (0:1)
0:1 - Ivan Angulo (23), 0:2 - Luis Sandoval (90+3)

Polska: Radosław Majecki - Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz (55, Jakub Bednarczyk), Jan Sobociński, Adrian Stanilewicz - David Kopacz, Bartosz Slisz, Tomasz Makowski, Mateusz Bogusz (68, Marcel Zylla), Tymoteusz Puchacz (82, Adrian Benedyczak) - Dominik Steczyk.

Kolumbia: Kevin Mier - Anderson Arroyo, Andres Reyes (90, Carlos Teran), Carlos Cuesta, Brayan Vera - Ivan Angulo (78, Johan Carbonero), Andres Balanta, Jaime Alvarado, Andres Perea, Luis Sinisterra - Cucho Hernández (60, Luis Sandoval).

W innym meczu grupy A

Tahiti - Senegal 0:3 (Lublin). Senegalczyk Amadou Sagna został autorem najszybszego gola w historii Mistrzostw Świata U-20. W meczu 1. kolejki fazy grupowej z Tahiti posłał piłkę do siatki już w 10. sekundzie!