Piłkarski Puchar Brzezin. Grube Wióry pokonały Czerwone Diabły [ZDJĘCIA]

Za nami finał piłkarskiego Pucharu Brzezin. Zacięty mecz, w którym zmierzyły się Grube Wióry i Red Devils, zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 6:2 (1:1).

Wyrównana gra toczyła się do stanu 2:2, końcówka należała zdecydowanie do Grubych Wiór, które wywalczyły puchar.
Bramki dla Grubych Wiórów zdobywali: Wojciech Koperniak 2, Marcin Prus 2, Przemysław Dworakowski, Mateusz Machała. Dla Czerwonych Diabłów: Kamil Karpiński, Krzysztof Hajduk.

Dla Grubych Wiórów to pierwsze trofeum zdobyte w historii występów w Brzezińskiej Lidze.

W przeszłości udawało im np. dotrzeć do finału Ligi w swoim debiutanckim sezonie (2018), ale wtedy przegrali z… Red Devils i musieli zadowolić się srebrnymi medalami. W kolejnych dwóch sezonach Wióry kończyły sezon z brązowymi medalami i co ciekawe, w obu meczach o trzecie miejsce wygrywali z Wybrzeżem Klatki Schodowej.

Finał Pucharu Brzezin był także ostatnim meczem rozgrywanym w ramach Brzezińskiej Ligi w 2020 r.

Organizatorzy już teraz zapowiadają, że w przyszłym roku liczą na równie wielkie emocje i zapraszają do gry wszystkich chętnych miłośników futbolu. Tradycyjnie, zgłoszenia ruszą najprawdopodobniej wraz z Nowym Rokiem i potrwają do połowy lutego. Jeśli sytuacja na to pozwoli, rozgrywki ruszą w połowie marca. Na pewno chętnych nie zabraknie.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0