ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Piłkarska trzecia liga. Widzew wreszcie zaczyna

Jan Hofman

2018-01-29 10:51

2018-01-29 10:57

6 Komentarzy

Piłkarska trzecia liga. Widzew wreszcie zaczyna

Jan Hofman

2018-01-29 10:51

Kibice piłkarskiej drużyny Widzewa wreszcie się doczekali. Dziś, już bez żadnej przerwy, łódzcy trzecioligowcy rozpoczną przygotowania do rundy.
Widzewiacy, jako ostatni w trzecioligowym towarzystwie, rozpoczynają na serio przygotowania do rundy wiosennej. Dzisiejsze zajęcia odbędą się na Łodziance, początek o godz. 12. W ostatnim czasie do drużyny trenera Franciszka Smudy dołączyło dwóch nowych zawodników. Mowa o 20-letnim Michale Przybylskim (podpisał 2,5-letni kontrakt), który ostatnio grał w ekstraklasie Wysp Owczych (w drużynie Skala) i niespełna 19-letnim napastniku Karolu Stanku (grał w Centralnej Lidze Juniorów z drużyną Progres Kraków).

Wcześniej Widzew pozyskał 36-letniego Roberta Demjana (byłego króla strzelców ekstraklasy) oraz 20-letniego Marcina Pieńkowskiego. Przez krótki czas trenował z łodzianami rodak Demjana - Erik Streno. Wówczas mogło wydawać się, że 27-letni Słowak po pozytywnym zaliczeniu testów medycznych zostanie w łódzkiej drużynie. Okazało się jednak, że tak nie będzie. Szkoleniowcy doszli downiosku, że zawodnik, który ostatnio grywał regularnie w słowackiej ekstraklasie, nie jest im niezbędny i dlatego nie zaproszono go na dzisiejszy trening.

Warto przypomnieć, że kibice nie zobaczą już w drużynie z al. Piłsudskiego: Kamila Tlagi (został zawodnikiem Lechii Tomaszów Mazowiecki), Sebastiana Olczaka (Polonia Warszawa), Daniela Gołębiewskiego (jest w drugim zespole Widzewa), Bartłomieja Gromka (ma być piłkarzem Polonii Warszawa), Dawida Kamińskiego (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) i Mateusza Ostaszewskiego (Olimpia Zambrów). Z kolei Adam Radwański wybrał zespół pierwszoligowego Rakowa Częstochowa.

Jak widać, trzecioligowa kadra łódzkiej drużyny została mocno przewietrzona i wypada wierzyć, że wyjdzie to drużynie na dobre.

Piłkarze Widzewa gry sparingowe rozpoczną w najbliższą środę. Tego dnia o godz. 18 w Byczynie zmierzą się z Termami Nerem Poddębice.

Oto terminy gier kontrolnych drużyny z al. Piłsudskiego:

7 lutego, środa, godz. 16 (Uniejów):

Widzew - Warta Poznań

10 lutego, sobota, godz. 12 (Uniejów):

Widzew - Stomil Olsztyn

14 lutego, środa, godz. 13 (Łodzianka):

Widzew - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

17 lutego, sobota, godz. 13 (Uniejów):

Widzew - Lech II Poznań

21 lutego, środa, godz. 16 (Uniejów):

Widzew - Górnik Konin

24 lutego, sobota, godz. 14.30 (Toruń):

Elana Toruń - Widzew

28 lutego, środa, godz. 13 (Kalisz):

KKS Kalisz (III liga) - Widzew

3 marca, sobota, godz. 12 (Łodzianka):

Widzew - Broń Radom

7 marca, środa, (Kutno), KS Kutno - Widzew


Coraz głośniej mówi się o tym, że do Widzewa powróci Princewill Okachi, który jesienią występował w czwartoligowej Stali Niewiadów. 26-letni Nigeryjczyk ma zagrać w środowym sparingu drużyny z al. Piłsudskiego. Dla piłkarza byłoby to kolejne podejście do Widzewa. Pierwszy raz grał w Łodzi w sezonie 2011/2012, później w rozgrywkach 2015/2016 (z dalszej gry wyeliminowała go kontuzja kolana).

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.