Piłkarska ekstraklasa. ŁKS Łódź. Rezerwowi dali moc łódzkiej drużynie

Piłkarze ŁKS mieli pracowitą sobotę, bowiem łodzianie rozegrali dwa sparingi. Przed południem beniaminek ekstraklasy pokonał 2:1 GKS Tychy, a w drugim spotkaniu wygrał 3:0 z Kotwicą Kołobrzeg.

Pokonanie pierwszoligowca nie przyszło łodzianom łatwo. Przed przerwą ŁKS grał słabo i wyraźnie męczył się na boisku, co przekładało się na niezwykle skromną liczbę klarownych sytuacji pod bramką rywala (jedynie dwa strzały z dystansu).

Łodzianie znacznie lepiej zagrali w końcówce drugiej części spotkania, kiedy to trener zdecydował się na cztery zmiany. Przedstawiciel ekstraklasy zdobył dwa gole, po trafieniach Ricardo Guimaraesa i Michała Trąbki, dla którego było to debiutanckie trafienie dla dwukrotnego mistrza kraju.

Widać, że w ŁKS jest duża konkurencja i zawodnicy zaciekle walczą o miejsce w podstawowym składzie drużyny i przekonaliśmy się o tym w sobotę. W meczu z GKS Tychy w 70 minucie pojawili się na boisku Michał Trąbka, Jewgen Radionow oraz dwaj młodzi piłkarze włączeni już do treningów z pierwszym zespołem - Adam Ratajczyk i Artur Sójka. To oni sprawili, że beniaminek ekstraklasy zaczął wreszcie grać na miarę oczekiwań. Od tego momentu ŁKS zepchnął przeciwnika do obrony i bez większych kłopotów utrzymywał się przy piłce. Radionow miał asystę przy pierwszym golu. Drugiego zdobył Trąbka, a asystował mu inny rezerwowy - Sójka.

Pewnie w ŁKS się cieszą, że pierwszemu bramkarzowi ŁKS - Michałowi Kołbie - wyrasta poważny konkurent.

Dominik Budzyński, w dniu swoich imienin, wystąpił w drugiej połowie meczu z GKS Tychy i gdyby nie jego dobre interwencje, to rywal miałby duże szanse na odniesienie zwycięstwa. 27-letni Budzyński niedawno podpisał nową umowę, do 30 czerwca 2020 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok.