Piłkarska ekstraklasa. ŁKS Łódź. Jutro ełkaesiacy zagrają dwa sparingi

Przed piłkarzami ŁKS pracowita sobota. Ełkaesiacy podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim rozegrają dwa mecze kontrolne.

Piłkarze ŁKS, przygotowujący się dorywalizacji w ekstraklasie, od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. Drużyna ma już za sobą pierwszy sparing w Wielkopolsce. Ełkaesiacy, po golach Hiszpana Ruiza Lopeza Pirulo i Łukasza Sekulskiego, pokonali 3:0 pierwszoligową Wartę Sieradz.

Po meczu trener Moskal powiedział: - Nie było to tak jednostronne spotkanie, jakby wskazywał na to wynik. Warta walczyła ambitnie, ale umiejętności były po naszej stronie. Dlatego zdobyliśmy trzy gole. Na pewno w pierwszej części spotkania było więcej płynności w naszej grze. To był udany sprawdzian dla mojego zespołu. Cenne, że nie daliśmy rywalowi strzelić bramki. To był ważny mecz dla Pirulo. Zdobył dwie bramki i na pewno teraz łatwiej mu będzie rywalizować o miejsce w wyjściowej jedenastce.

We wcześniejszych meczach kontrolnych ŁKS wygrał 4:0 z Wisłą Płock oraz zremisował 2:2 z Radomiakiem Radom.

Jutro kolejna porcja treningowego grania. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala zmierzą się z pierwszoligowym GKS Tychy (godz. 10.30) oraz o godz. 17 z występującą w trzeciej lidze Kotwicą Kołobrzeg. Do tej drużyny został wypożyczony Mikołaj Maschera i pewnie zagra przeciwko swoim byłym kolegom.

Wyraźnie widać, że szkoleniowiec szuka optymalnego ustawienia drużyny, toteż mocno rotuje składem. W meczu z Wartą Moskal, podobnie jak we wcześniejszych grach szkolnych, na obie połowy wystawił dwie różne jedenastki. Kadra łódzkiej drużyny liczy 28 zawodników (w tym czterech bramkarzy), toteż trener może sobie pozwolić na eksperymenty ze składem.

Piłkarze ŁKS będą trenować w Grodzisku Wielkopolskim do 9 lipca. W pierwszym meczu po powrocie doekstraklasy łodzianie 19 lipca zmierzą się na swoim stadionie z Lechią Gdańsk.

Ekstraklasa S.A., która prowadzi piłkarskie rozgrywki, sprzedała prawa mediowe na kraj i zagranicę na lata 2019-2021.

Obok zakupionych przez nc+ i TVP praw do transmisji w Polsce, najciekawsze fragmenty każdego meczu użytkownicy oficjalnej aplikacji Ekstraklasy będą mogli zobaczyć jeszcze w trakcie jego trwania. Podczas każdego spotkania użytkownicy aplikacji otrzymają powiadomienia z 20-sekundowymi klipami z bramkami, rzutami karnymi lub innymi akcjami. Po każdym spotkaniu stacje TVP oraz TVN pokażą dwuminutowe skróty meczowe w swoich programach informacyjnych. Po 10 minutach od ostatniego gwizdka 5-minutowe skróty meczowe będą zaś dostępne w aplikacji ligowej Ekstraklasa.TV oraz w nowym serwisie www.Ekstraklasa.tv. Prawa do dystrybucji tych skrótów będą miały również nc+, kluby Ekstraklasy oraz PZPN, a także jeden z portali horyzontalnych.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani