Piłkarska druga liga. Widzew gra dziś w Bełchatowie o nadzieję

Jan HofmanZaktualizowano 
Dziś w spotkaniu 33. kolejki piłkarskiej drugiej ligi GKS Bełchatów podejmować będzie Widzew. Mecz rozpocznie się o godz. 13.05. Wyniki sobotniej kolejki postawiły łodzian w bardzo trudnej, niektórzy twierdzą, że beznadziejnej sytuacji.

Widzew musi wygrać

Podopieczni trenera Jacka Paszulewicza muszą wygrać, by przedłużyć nadzieje na to, że jednak uda się zakończyć sezon sukcesem, czyli awansem do pierwszej ligi. Wczorajsze ligowe rozstrzygnięcia sprawiły jednak, że nie wszystko już zależy od Widzewa.

Przypomnijmy, że sobotę rozegrano zdecydowaną większość spotkań 33. kolejki drugiej ligi. Olimpii Grudziądz pokonała Elanę Toruń 2:1 i już jest beniaminkiem pierwszej ligi. To fatalne rozstrzygnięcie dla łodzian, bowiem gdyby torunianie zremisowali lub wygrali, widzewiacy wygrywając dziś z GKS Bełchatów zapewniliby sobie awans do I ligi bez względu na wyniki ostatniej kolejki. To jednak jest już nieaktualne i tak się nie stanie. Warto jeszcze uzupełnić, że Radomiak, który wygrał z Siarką Tarnobrzeg aż 5:0, także został już pierwszoligowcem. Do I ligi awansują trzy najlepsze drużyny drugiej ligi.

Zwycięstwo Widzewa to za mało

Co prawda, Widzew (gra dziś ostatni mecz w sezonie) ma jeszcze szansę na awans, ale... No właśnie. Musi zwyciężyć w Bełchatowie, a później ściskać kciuki za Olimpię Elbląg (walczy o utrzymanie), by ta w ostatniej kolejce sezonu nie dała się pokonać Elanie Toruń.

W żadnym wypadku nie można zapominać, że dzisiejszy rywal Widzewa również liczy się jeszcze w walce o awans - ma na koncie 54 pkt. i jest obecnie w tabeli piąty. W przypadku wygranej podopiecznych trenera Artura Derbina wskoczą oni na trzecie miejsce w tabeli, spychając Elanę Toruń na czwartą lokatę i w ostatniej kolejce rozgrywek sprawa awansu zależeć będzie wyłącznie od nich. Jeżeli dojdzie do podziału punktów, GKS będzie musiał trzymać kciuki za wpadkę torunian za tydzień.

Czołówka tabeli II ligi

1. Radomiak Radom 33 59 65-23
2. Olimpia Grudziądz 34 59 65-44
3. Elana Toruń 33 56 50-35
4. Widzew Łódź 33 55 47-26
5. GKS Bełchatów 32 54 38-21

polecane: Kajetan Kajetanowicz: Rajd Sardynii jest bardzo wymagający dla sprzętu i załogi

Wideo

Materiał oryginalny: Piłkarska druga liga. Widzew gra dziś w Bełchatowie o nadzieję - Express Ilustrowany

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 41

E
Einstein
2019-05-12T12:28:02 02:00, ap locha:

Czy Einstain czasem nie był żydem? Wtedy ten wpis tego cwela ma sens. Bomba shop ole

Prostak i cham, nie dziwi nic.

zgłoś
G
Gość
2019-05-12T08:39:16 02:00, Tylko Widzew!:

AP ilu was wczoraj bylo na placu wolności? Awans do extraklasy a większość kibicow po meczu poszła do domu. Trochę was mało jak na całą Łodź, Pabianice, Konstantynów no i pół Polski, ktora wam kibicuje

2019-05-12T09:39:38 02:00, www:

Proponuje pajacu żebys pooglądal sobie zdjęcia z fety w Łodzi.

Teraz smoczek w ryj i czekaj do 13.05....tam zobaczysz "futbol".....; ))))

Mozesz zawsze napisać kolejny list/petycję,że zdjęcia są sfałszowane......

2019-05-12T10:58:51 02:00, Hgh:

Brawo

👏👏👏👏👏

zgłoś
Ł
ŁKS ŁÓDZ POLSKA

zydzew kutasie ŁKS jest w Ekstraklasie !!!

zgłoś
c
czerwone bezmózgi

wstydzew to stan umysłu:

10 remisów z rzędu

nie strzelony karny

a oni jeszcze twierdza że ktoś przeciwko nim spiskuje hehe

Cały świat jest winny sytuacji w klubie tylko nie wasz zarząd i piłkarze.Róbcie dalej z siebie pośmiewisko i piszcie listy hehe i szukajcie winnych hehe

zgłoś
B
Byczyna ole!!

Rozpacz Tępych Skurwysynów !!

zgłoś
a
ap locha

Czy Einstain czasem nie był żydem? Wtedy ten wpis tego cwela ma sens. Bomba shop ole

zgłoś
E
Einstein

Wyczytałem na WTM, że te kłody rzucane pod nogi Widzewowi to spisek warszawski, podobno tak się boją powrotu Widzewa, że zrobią wszystko aby nie awansował do EX.

Widzew to jednak stan umysłu.

zgłoś
W
Wielosekcyjny

Życzymy wygranej GKS!!!! Pierdzew zostań tam gdzie twoje miejsce

zgłoś
G
Gość
2019-05-12T09:54:06 02:00, Gość:

I oby przegrał bo nie zasługuje na awans mówię to jako kibic WIDZEWA. A nawet jak wygra to niech te kopacze nie myślą że są wspaniali

Bo to jest wyczyn przy takim budżecie tak to spieprzyć. Tyle, że zarząd ma się dobrze za nasze pieniądze.

Jedyne co możemy zrobić to nie kupować karnetów na następny sezon.

zgłoś
G
Gość

Widzew to mój klub ale nie zasłużył na awans.

Jest stadion, są kibice, są pieniądze. Brakuje „jedynie” odpowiedzialnych działaczy, piłkarzy i trenera.

zgłoś
G
Gość
2019-05-12T09:54:06 02:00, Gość:

I oby przegrał bo nie zasługuje na awans mówię to jako kibic WIDZEWA. A nawet jak wygra to niech te kopacze nie myślą że są wspaniali

Nawet jak awansujemy to co dalej. Z tym składem nie mamy szans w 1 lidze.

zgłoś
G
Gość

Parchate kiełbasiane karnety wyciągają łapy po to co im się nie należy

zgłoś
H
Hgh

Gks gola

zgłoś
H
Hgh
2019-05-12T08:39:16 02:00, Tylko Widzew!:

AP ilu was wczoraj bylo na placu wolności? Awans do extraklasy a większość kibicow po meczu poszła do domu. Trochę was mało jak na całą Łodź, Pabianice, Konstantynów no i pół Polski, ktora wam kibicuje

2019-05-12T09:39:38 02:00, www:

Proponuje pajacu żebys pooglądal sobie zdjęcia z fety w Łodzi.

Teraz smoczek w ryj i czekaj do 13.05....tam zobaczysz "futbol".....; ))))

Mozesz zawsze napisać kolejny list/petycję,że zdjęcia są sfałszowane......

Brawo

zgłoś
K
Kibic

Nadzieja jest gdy jest drużyna. Widzew jej nie ma. Wynik jest raczej sprawą oczywistą

zgłoś
Dodaj ogłoszenie