Piłkarka ekstraklasa. Arka nie zdobyła punktu. Cracovia liderem

W pierwszym meczu 21. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia 1:0.

Zwycięską bramkę, z rzutu wolnego, zdobył w 37 minucie Sergiu Hanca. Piłka po jego strzale odbiła się od muru i zupełnie zmyliła Steinborsa.

Gospodarze nie grali źle. W końcówce spotkania Arka zamknęła Cracovię na jej połowie. Nie potrafiła jednak rozegrać skutecznie akcji i w efekcie przegrała spotkanie inaugurujące drugą część sezonu. Dzięki wczorajszemu zwycięstwu Cracovia awansowała na pozycję lidera w tabeli ekstraklasy. Drużyna trenera Michała Probierza ma punkt przewagi nad Legią Warszawa, ale drużyna ze stolicy gra w niedzielę.

W drugim wczorajszym spotkaniu Śląsk Wrocław zremisował na własnym stadionie 2:2 z Lechią Gdańsk. Goście po golach Flavio Paixao (w 6 i 46 minucie) prowadzili 2:0. Do 55 minuty meczu Śląsk oddał 14 strzałów, w tym 1 celny. Lechia dwa - w tym dwa gole! Później gole dla Śląska zdobyli: Krzysztof Mączyński (71) i Michał Chrapek (90+3).