Piłka ręczna. Powadzili różnicą pięciu bramek i przegrali

Beniaminek I ligi piłki ręcznej Politechnika Anilana Łódź przegrał niestety we własnej hali mecz z KSSPR Końskie 23:28 (14:11), choć w 33 minucie prowadził różnicą pięciu bramek.

Rywale odrabiali jednak konsekwentnie straty (zdobyli cztery gole z rzędu). Sześć minut przed końcowym gwizdkiem prowadzili różnicą jednej bramki. Gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, a goście zdobyli pięć bramek, przy jednej łodzian, i wygrali.
Politechnika Anilana: Kacper Antosik, Tomasz Matulski Jakub Winiarski 4, Szymon Krajewski, Damian Wawrzyniak 8, Jan Stolarski, Patryk Bara 1, Tomasz Wojciechowski, Daniel Strzebiecki 1, Adrian Kucharski 2, Przemysław Jankowski 2, Bartosz Pawlak, Sergiusz Przybylski, Kamil Witkowski 5.
W drużynie rywali nie do zatrzymania był leowskrzydłowy Przemysław Matyjasik, który zdobył aż 11 bramek.
ŚKPR Świdnica przerwała znakomitą serię AZSu AWF Biała Podlaska. Beniaminek wygrał w 4. kolejce I ligi 29:28 i awansował na fotel lidera. Czerwoną latarnią ligi pozostaje ASPR Zawadzkie.
Politechnika Anilana zajmuje przedostatnie piętnaste miejsce, mając na koncie jedno zwycięstwo. W trzeciej kolejce nasz zespół pokonał MTS Chrzanów 26:23.
W sobotę o godz. 18 łodzianie grają w Białej Podlaskiej z zajmującym siódme miejsce w tabeli AZS. Walka o utrzymanie w I lidze będzie bardzo trudna.