Piłka ręczna. Konstantynów sprawił miłą niespodziankę

mst
Broniący się przed spadkiem z II ligi piłkarze ręczni Włókniarza Konstantynów sprawili dużą niespodziankę, pokonując na własnym parkiecie znacznie wyżej notowany zespół AZS Uniwersytet Warszawski 27:26 (14:8).

Najcelniej w drużynie gospodarzy rzucali: Filip Jencz – 10 i Daniel Stępień – 6.
– Ale najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie był bramkarz Mateusz Oklejak, który wygrał 10 bezpośrednich pojedynków z rywalami po szybko wyprowadzanych przez nich kontratakach – twierdzi Paweł Kraska, trener Włókniarza. – W ten weekend drugoligowcy mają przerwę, ponieważ nasi juniorzy wałczą w Puławach w ćwierćfinale mistrzostw Polski.
Przerwę w rozgrywkach w tym samym czasie będą mieli seniorzy Chojeńskiego KS, ponieważ ich młodsi koledzy walczyć będą w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów w Mielcu.
Pierwsza drużyna ChKS zremisowała w minioną sobotę, u siebie, z Mazurem Sierpc 23:23 (10:15). Najwięcej goli dla łodzian zdobył: Konrad Witczak – 6.
Pabiks Pabianice przegrał we własnej hali z AZS UMCS Lublin 25:28 (14:11). W zespole gospodarzy najcelniej rzucał Bartosz Gościłowicz – 10 bramek.
Srogie lanie sprawiła Anilanie PŁ drużyna Wisły II Płock, która rozgromiła łodzian w Płocku 40:22 (20:12). Najlepsi w tym spotkaniu w drużynie gości byli Kamil Dytkowski i Mariusz Pałasiak rzucili tylko po 4 bramki. (