Piłka ręczna. Derby dla Anilany PŁ

mst
II-ligowe spotkanie w piłce ręcznej mężczyzn między Anilana PŁ i Pabiksem Pabianice można traktować jako derby łódzkie. Obronną ręką z tej konfrontacji w hali przy ul. Sobolowej wyszli łodzianie, którzy pokonalirywali 33:21 (16:8).

W zespole zwycięzców, prowadzonych przez trenera Józefa Kulika, najwięcej bramek zdobyli: Piotr Rutkowski 10, Michał Wypych 7, Szymon Jakubczak 6, a w Pabiksie (trener Włodzimierz Stawicki) Bartosz Gościłowicz 6 i Grzegorz Gozdalski 4.
Tylko przez 9 min tego pojedynku gra była wyrównana, a na tablicy widniał wynik 3:3. Później, z minuty na minutę rosła przewaga gospodarzy, którzy mieli lepiej zorganizowaną grę obronną, a i wyprowadzali skuteczne kontry.
II- ligowy mecz Chojeńskiego KS został odwołany, bo hala przy ul. Kosynierów Gdyńskich była zajęta na turniej juniorów o mistrzostwo Polski. Pauzował także Włókniarz Konstantynów, ponieważ z występów w II lidze zrezygnował Słoneczny Stok Białystok.
W grupie łódzkiej, w pierwszej fazie eliminacji mistrzostw Polski juniorów, ChKS wygrał kolejno z SPR Zawadzkie 31:28, Azotami Puławy 33:27. Zajął drugie miejsce po porażce z MKS Brodnica 30:33. Na szczęście dwa pierwsze zespoły awasowały do ćwierćfinału.
W tej fazie rozgrywek znaleźli się też juniorzy Włókniarza Konstantynów, którzy również zajęli drugie miejsce w grupie, uzyskując następujące wyniki: z Gwardią Opole 30:30, z Vive Kielce 20:29 i z Siódemkami Mysłowice 34:26.