Piłka nożna kobiet. UKS SMS sprawił ligową niespodziankę!

W pierwszym meczu nowego sezonu ekstraligi piłkarek nożnych UKS SMS Łódź Zremsiował z wicemistrzem Polski - Górnikiem Łęczna 1:1.

Faworyt tego meczu był jeden - drużyna gości. Dość powiedzieć, że w zespole wicemistrzyń gra sześć reprezentatek Polski czyli zespół jest jeszcze silniejszy niż w minionym sezonie. Łodzianki nie miały kompleksów. Walczyły jak równy z równym i uzyskały bardzo dobry rezultat.
-To my objęliśmy prowadzenie po pięknym strzale Marzeny Salamon w 23 minucie - mówi Janusz Matusiak. - To był znakomite uderzenie pod poprzeczkę zza pola karnego. Rywalki wyrównały w drugiej połowie, po składnej akcji i przelobowaniu naszej bramkarki. Można powiedzieć, że oba zespoły wykorzystały swoje najlepsze sytuacje. Remis jest sprawiedliwym rezultatem i naszym sportowym sukcesem. Oby ten udany początek był zapowiedzią udanego sezonu.

Trzeba pamiętać, że po bezrozumnym zmniejszeniu dotacji przez Urząd Miasta Łodzi z UKS SMS odeszły czołowe zawodniczki: Linda Dudek, Michalina Kowalska, Weronika Zasowska i Kinga Kurek. Kontuzjowana jest bramkarka Danuta Paturaj.
SMS ma dwie nowe zawodniczki reprezentantkę Polski U-19 Kasandrę Parczewską i Magdalenę Dragunowicz, która wróciła z wypożyczenia.

Najpierw drużyny rozegrają po 22 spotkania regularnego sezonu, następnie liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową. Choć UKS SMS jest osłabiony, to plan na ten sezon ma ambitny, czyli zajęcie miejsca w pierwszej szóstce.

Kadra drużyny

Bramkarki: Szulc, Paturaj, Samiec.

Obrona: Dragunowicz, Kurzawa, Zubchyk, Chmal (kapitan), Kovtun, Konat, Sanocka i Sagan

Pomoc i I linia: Jedlińska, Karczewska, Walak, Parczewska, Salamon, Wiankowska, Molen-da, Osińska, Wesołowska, Kobylińska, Stanović.

Klub zaprasza na treningi dziewczynki z roczników 2008 i młodsze. Więcej informacji: 42-254-05-75.