Piłka nożna kobiet. UKS SMS Łódź najlepszy w kraju!

  Piłka nożna kobiet. UKS SMS Łódź najlepszy w kraju!

  Jan Hofman

  Express Ilustrowany

  Aktualizacja:

  Express Ilustrowany

  Piłka nożna kobiet. UKS SMS Łódź najlepszy w kraju!
  1/2
  przejdź do galerii
  Klub UKS SMS Łódź wyrasta na prawdziwą potęgę futbolu kobiecego w naszym kraju.
  Nie ma się jednak co dziwić, bowiem prezes Janusz Matusiak wraz z trenerami drużyn (m.in. Markiem Chojnackim) dokłada wszelkich starań, by piłka nożna pań w Łodzi rosła w siłę. Efekty są, pierwszy raz w historii UKS SMS jest najwyżej sklasyfikowanym klubem w Polsce.

  Widać, że praca zawodniczek wszystkich roczników, szkoleniowców i działaczy przynosi doskonałe efekty. Udowadniają to wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za 2018 rok. UKS SMS Łódź zdetronizował dotychczasowego hegemona kobiecego futbolu - Medyka Konin.

  Zespół Sportu Młodzieżowego w Instytucie Sportu opublikował właśnie wyniki podsumowujące roczne współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży. Ranking 2018 jest opracowywany na podstawie punktacji gier zawodniczek w przedziale wiekowym 11-19 lat.

  Nie ma w tym ani odrobiny przypadku. Lista sukcesów kobiecych drużyn UKS SMS w minionym roku jest długa i bez wątpienia może imponować: 9. miejsce w Turnieju o Puchar Tymbarku do lat 10 (trener Anna Kaźmierczak), złoto w turnieju o Puchar Tymbarku do lat 12 (trener Sebastian Papis), wicemistrzostwo Polski U-13 (trener Sebastian Papis), mistrzostwo kraju U-16, mistrzostwo Polski kadr wojewódzkich (trener Adrian Sokołowski), mistrzostwo Polski U-19 (trener Marzena Salamon, w finale łodzianki pokonały Medyka Konin po serii rzutów karnych).

  Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo