Pilica Białobrzegi - ŁKS 1:2. Patora dał zwycięstwo

hof
W spotkaniu piątej kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi grupy łódzko – mazowieckiej Pilica Białobrzegi przegrała 1:2 na własnym boisku z ŁKS. Wielka sensacja tej serii, wsiała na włosku, bowiem do 82 minuty gospodarze - ligowy outsider - remisowali z zespołem, któremu marzy się awans. Zwycięstwo drużynie z al. Unii dały dwa gole Adama Patory.

Łodzianie pierwszy raz groźnie zaatakowali w czwartej minucie. Sarafiński zagrał do Pawlaka, a ten dośrodkował do Patory, którego strzał głową był jednak niecelny.
W dwunastej minucie piłkę na przedpolu gospodarzy stracił Rodrigo. Pilica natychmiast wyprowadziła kontrę. Indywidualną akcją popisał się Rudnicki, który mimo asysty Ślęzaka zdołał oddać w polu karnym skuteczny strzał. Po stracie gola łodzianie ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków, ale długo nie byli w stanie wypracować klarownych sytuacji. Później na bramkę Pilicy strzelali Bryzek Sarafiński i Golański, ale bez rezultatu. Trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania Rodrigo dobrze wrzucił piłkę w pole karne, ale i tym razem główka Patory nieskuteczna.
Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania łodzianie mili okazję do wyrównania, ale Golański z rzutu wolnego nie trafił w światło bramki. Wreszcie w 66 minucie ełkaesiacy wyrównali. Akcję przeprowadził Sarafiński i doskonale zagrał do stojącego trzy metry od bramki Pilicy Patory. Napastnik ŁKS nie zmarnował wyśmienitej okazji i zdobył czwartego gola w sezonie. Dobrze, że na boisku w 73 minucie pojawił się Tomasz Ostalczyk. Pomocnik wyraźnie ożywił niemrawą dotąd drugą linię ełkaesiaków. Goście zaczęli składnie atakować i w 82 minucie zdobyli zwycięskiego gola. Na listę strzelców wpisał się niezawodny Patora.
W końcówce spotkania na boisku zameldował się Cibulskas. To debiut Litwina w barwach ŁKS.

Pilica Białobrzegi - ŁKS 1:2 (1:0)
1:0 - Rudnicki (12), 1:1 - Patora (66), 1:2 - Patora (82)
ŁKS Kołba - Placek, Salski, Ślęzak, Pawlak - Sarafiński, Bryzek (46, Dynel) , Cichowlas, Golański (63, Ostalczyk), Rodrigo (73, Serwaciński) - Patora  (84, Cibulskas)