MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pikieta nauczycieli przeciwko reformie oświaty. Czerwone kartki dla „minister od chaosu”

Piotr Jach
Protest nauczycieli w Łodzi
Protest nauczycieli w Łodzi Paweł Łacheta
Kilkaset osób (niespełna połowa z zapowiadanych dwóch tysięcy) uczestniczyło w pikiecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, która odbyła się w pasażu im. Schillera. Demonstranci wyposażeni w gwizdki, trąbki, flagi, transparenty oraz czerwone kartki dla minister edukacji protestowali przeciwko planowanej reformie oświaty.

Nauczycielom z całego okręgu łódzkiego (m.in. Piotrkowa Tryb., Zduńskiej Woli, Sieradza, Kutna, Bełchatowa) towarzyszyli posłowie, przedstawiciele partii politycznych, związków zawodowych i samorządowcy. Podobne protesty odbyły się w 16 innych miastach wojewódzkich oraz w Koszalinie.
ŻYCZENIA NA DZIEŃ NAUCZYCIELA. WIERSZYKI DLA NAUCZYCIELI

– Mówimy nie dla szkodliwej reformy oświaty. Nie dla zamiaru likwidacji gimnazjów. Mówimy nie dla niszczenia polskich szkół, zwolnień nauczycieli i pracowników oświaty. Pokażmy czerwoną kartkę tym, którzy chcą zniszczyć osiągnięcia polskiej oświaty. Pokażmy czerwoną kartkę minister Annie Zalewskiej – do głośnego wyrażania niezadowolenia zagrzewał zgromadzonych Marek Ćwiek, prezes ZNPw Okręgu Łódzkim.

– Mówimy zdecydowane nie chaosowi, który pani minister chce zafundować polskiej szkole i polskim dzieciom od września 2017 r. – wtórował przedmówcy Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Zarządy Głównego ZNP piętnując m.in. pośpiech, z jakim reforma jest wcielana w życie oraz jakość konsultacji społecznych w tej sprawie. Odnosząc się do projektu likwidacji gimnazjów powiedział, że nie ma żadnego uzasadnienia burzenie tego, co z dużym trudem budowano przez minionych 17 lat.
Temat likwidacji gimnazjów zdominował wystąpienia mówców pikiety, lecz podnoszono także kwestie płac w oświacie oraz obaw o indoktrynację polityczną w szkołach kierowanych przez „minister od chaosu”, jaką to łatkę przypięto min. Zalewskiej.
Manifestację zakończyło złożenie na ręce wojewody łódzkiego petycji z żądaniem wstrzymania szkodliwej reformy systemu edukacji.
ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA
POLSKA ARMENIA O KTÓREJ POLSKA ARMENIA GODZINA O KTÓREJ GODZINIE MECZ
Życzenia na Dzień Nauczyciela. Wierszyki na Dzień Nauczyciela

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany