Pijany kierowca śmiertelnie potrącił kobietę z wózkiem!

(mr)
Paweł Łacheta
Na 14 lat więzienia łódzki sąd skazał 25-letniego Sebastiana K., który na ul. Rewolucji 1905 roku potrącił kobietę spacerującą z dzieckiem w wózku. Kobieta zginęła na miejscu. Mężczyzna był pijany, nie miał prawa jazdy i uciekł z miejsca wypadku.

Pijany uciekał autem przed policją. Potrącił kobietę z wózkiem
Wierszyki na Wielkanoc

23 czerwca 2013 roku ok. godz. 19 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymał informację, że na pl. Wolności stoi samochód, za kierownicą którego siedzi prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca.

Kiedy wysłany partol policji pojawił się na miejscu, samochód właśnie odjeżdżał. Skręcił w ul. Pomorską i zatrzymał się na skrzyżowaniu z ul. Wschodnią. Wtedy jadący za nim policjanci kazali kierowcy zjechać na pobocze i zatrzymać się. Kierowca zaczął uciekać ul. Wschodnią pod prąd. Następnie skręcił w ul. Rewolucji 1905 roku i tam potrącił spacerującą z czteromiesięcznym dzieckiem w wózku 24-letnią kobietę.
Pomimo reanimacji prowadzonej w karetce pogotowia piesza zmarła.

Sebastian K. dojechał do ul. Narutowicza, tam uderzył w barierki i znak drogowy. Porzucił auto i próbował uciekać pieszo. Wtedy został zatrzymany. Był agresywny, ubliżał policjantom, nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Potem okazało się, że w organizmie miał 1,4 promila alkoholu we krwi.

Kara 14 lat więzienia to kara łączna – wymierzona nie tylko za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ale także za ucieczką z miejsca zdarzania, prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, czynny opór i znieważenie policjantów, o uszkodzenie policyjnego radiowozu. Sąd orzekł także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

[ZOBACZ TEŻ FILM - Śmiertelny wpadek pod Łodzią. Bus zderzył się z samochodem osobowym (autor TVN24/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Śmiertelny wpadek pod Łodzią. Bus zderzył się z samochodem osobowym (autor TVN24/x-news)