Pijany kierowca na ul. Wólczańskiej wjechał w stojące samochody. Dostał 500-złotowy mandat [zdjęcia]

(ls)
Pijany kierowca na ul. Wólczańskiej wjechał w stojące samochody Łukasz Kasprzak
Około 2 promili alkoholu w organizmie miał 69-letni kierowca volvo, który w poniedziałek przed południem uszkodził dwa samochody na ul. Wólczańskiej (przy ul. Zamenhofa). Policjantom tłumaczył, że oślepiło go słońce, do którego nie jest przyzwyczajony, bo na co dzień mieszka w Szwecji...

– Czekałem na zielone światło (na lewoskręcie - przyp. red.), gdy usłyszałem huk i poczułem uderzenie – mówi 41-letni kierowca opla, w którego wjechało volvo.

Opel został popchnięty na stojącego przed nim fiata punto, w którym siedziała 33-latka.

– Wyskoczyłem z samochodu, podbiegłem do kierowcy volvo i zabrałem mu kluczyki, bo chciał odjeżdżać! – denerwuje się 41-latek.

Wkrótce na miejsce przyjechali policjanci. Funkcjonariusze przebadali 69-latka alkomatem, miał ok. 2 promile alkoholu w organizmie. 69-latek stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.
Niebawem na miejsce przyjechała małżonka pijanego mężczyzny, która odjechała z nim rozbitym volvo.
69-latek to kolejna zatrzymana przez łódzkich policjantów osoba, która prowadziła samochód po kielichu. Wczoraj rano wpadło dwóch kierowców na Retkini. 61-latek z golfa „wydmuchał” 0,75 promila, a 27-letni kierowca fiata seicento - 0,35 promila.
W nocy z soboty na niedzielę policjanci ścigali 24-latka wiozącego golfem troje pasażerów. Kierowca miał ponad promil alkoholu i nie zatrzymał się do kontroli na ul. Piotrkowskiej. Pościg zakończył się na ul. Nawrot, gdzie golf uderzył najpierw w budynek, a później w radiowóz policyjny. 24-latek został ukarany mandatami na łączną kwotę tysiąca zł.

Wszyscy kierowcy na podwójnym gazie odpowiedzą karnie przed sądem. Grozi im do dwóch lat więzienia.

[ZOBACZ TEŻ FILM - Turecki handlarz rzucił o ziemię dzieckiem syryjskich uchodźców! (autor RUPTLY/x-news)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM - Turecki handlarz rzucił o ziemię dzieckiem syryjskich uchodźców! (autor RUPTLY/x-news)