ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Pijany 42-latek wskakiwał na jadący ciągnik. Wpadł pod koła....

(KZ)

2018-11-09 15:21

2018-11-09 15:22

20 Komentarzy
Dodaj komentarz

Pijany 42-latek wskakiwał na jadący ciągnik. Wpadł pod koła. Dostał 50 tys. zł rekompensaty! To jeszcze nie wszystko...

(KZ)

2018-11-09 15:21

Aż 50 tys, zł rekompensaty za utracone zdrowie i co miesiąc po 150 zł renty Sąd Okręgowy w Łodzi nakazał zapłacić mężczyźnie, który w kilkudniowym ciągu alkoholowym wskakiwał na jadącą przyczepę traktora. Spadł i trafił pod koła. Sąd uznał, że współwinny był kierujący ciągnikiem.
1/2

(© Mariusz Kapała/AIP)

Aż 50 tys, zł rekompensaty za utracone zdrowie i co miesiąc po 150 zł renty Sąd Okręgowy w Łodzi nakazał zapłacić mężczyźnie, który będąc w kilkudniowym ciągu alkoholowym, wskakiwał na jadącą przyczepę traktora. Spadł i trafił pod koła. Sąd uznał, że współwinny był kierujący ciągnikiem.

Do wypadku doszło w podłódzkiej wiosce. Pijany mężczyzna próbował wskoczyć z lewej strony na przyczepę cofającego się ciągnika rolniczego.
Nie dał rady i spadł pod tylne koło przyczepy. Został poważnie ranny. Był tak pijany, że przesłuchiwany w szpitalu przez policję mówił, że nic nie pamięta. Okazało się, że doszło u niego do poważnego złamania kości udowej powodującego trwałe inwalidztwo. Po wyjściu ze szpitala, 42-latek wystąpił o 15 tys. zł o rekompensaty za wypadek. Firma ubezpieczeniowa kierowcy ciągnika odmówiła twierdząc, że ponosi wyłączną winę za swoje kalectwo.

Wówczas mężczyzna wystąpił z pozwem do sądu. Okazało się, że 42-latek nigdy w życiu nie był zatrudniony, ani ubezpieczony. Był alkoholikiem, pracującym jedynie dorywczo, a co zarobił wydawał na wódkę i papierosy. Po wyjściu ze szpitala najpierw trafił do domu pomocy społecznej, a potem do domu siostry, która go utrzymywała. Sąd Okręgowy w Łodzi stwierdził, ze pokrzywdzony znajdując się w stanie upojenia alkoholowego, stworzył zagrożenie nieoczekiwaną i pozbawioną wiedzy kierującego próbą wejścia na przyczepę. Z kolei kierujący wykonywał manewr cofania bez zachowania szczególnej ostrożności oraz bez zapewnienia sobie pomocy innej osoby.

Ponadto sam częstował pokrzywdzonego wódką, przez co przyczynił się do wypadku. Sąd wycenił szkody w wypadku na 100 tys. zł. ale ponieważ uznał że pokrzywdzony w połowie przyczynił się do jego zajścia, przyznał mu 50 tys. zł i stałą rentę, którą musi wypłacić ubezpieczyciel właściciela ciągnika.
Komentarze

(20)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

To orzeczenie to ośmieszanie polskiego sądownictwa

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sędzia Lynch (gość)  •

I ten cyrk opłacają polscy podatnicy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Przed piciem podpisujmy umowy...

+8 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fred (gość)  •

"Ponadto sam częstował pokrzywdzonego wódką, przez co przyczynił się do wypadku." Ja, p...dolę. Skąd się wziął ten "sendzia"?! Dla własnego dobra, jak ktoś do mnie przyjdzie na imieniny,czy inną imprezę, na której będę miał alkohol, to przed nalaniem w kieliszki, będę zbierał podpisy pism, w których goście nie będą rościć żadnego prawa do odszkodowania w razie "odbicia palmy". Nie wiem, tylko, czy nie powinny to być pisma podpisane notarialnie. Tak na wszelki wypadek... Idąc dalej tokiem rozumowania tego "światłego" sędziego, to w przypadku, gdy zostanę poczęstowany alkoholem i pod wpływem poczęstowanego alkoholu wbiję komuś nóż w plecy, to do paki powinna iść osoba częstująca mnie alkoholem. Bo przecież, na trzeźwo bym tego nie zrobił, a częstujący mógłby to przewidzieć... Ja p..dolę, takich sędziów to powinni zamykać w trosce o dobro społeczeństwa...

skomentuj

!

+4 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

! (gość)  •

100%

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nic dziwnego..

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fred (gość)  •

W kraju meneli, pijacy mają jak w raju... Pierwszeństwo w szpitalach, DOTACJA na wódkę... Z samej rekompensaty będzie miał na około 1000 litrów wódki (licząc po 50zł/litr). Dodatkowo, co miesiąc w ramach renty będzie mógł zakupić 3 litry. Czekam na kolejne wieści, kiedy to jakiś ćpun po dopalaczach dostanie DOTACJĘ na prochy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Stary Kawaler

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wacek (gość)  •

Ciekawe czy by bolało, jak by mi ciągnik po rękach przejechał ?.

odpowiedzi (0)

skomentuj

pis

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pik (gość)  •

I przez takie sędziego idiotę później pis ma pożywkę czemu się nie dziwie przecież to jakieś debilne tłumaczenie kur...

odpowiedzi (0)

skomentuj

150 renty na miesiąc to wystarczy na góra 4-5 dni picia.

+23 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

A co z resztą miesiąca? Ja bym apelował.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Lol

+24 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

... (gość)  •

Bo częstował go wódką więc się przyczynił do wypadku to rozumiem że jak ktoś pójdzie do kogoś na imprezę i gość np. wyskoczy przez okno bo mu odbiera palma to ten co polewał będzie też winny......lepiej teraz uważajcie z ki piecie bo w takiej sytuacji przykładowej sąd mógłby stwierdzić że mogliście wcześniej to przewidzieć i klamki wyjąc z okien albo wstawić kraty

odpowiedzi (0)

skomentuj

służbowo, na statek !!!

+8 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Widzew-Koluszki (gość)  •

Nic tylko się po pijaku rzucać pod traktory !!! odszkodowanie i renta czekają............jak w ZSRR za Stalina ; swoi "sędziowie " , aktyw partyjny i knajacy ( złodzieje,pijacy,gwałciciele byli traktowani przez władze bardzo dobrze jako element bliski ideowo - Archipelag Gułag Sołżenicyna ) - jako nietykalna ELITA. Oraz cała reszta narodu , zwykłych roboli , ludzi uczciwych ( jak uczciwy to głupi) przeznaczona do karania,więzień,grzywien,mandatów

odpowiedzi (0)

skomentuj

Franz

+15 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Franz (gość)  •

Dobry procent musiała przytulić pewna osoba. Nawet prostytutki mają wiecej godności przy puszczaniu się niż "nadzwyczajna kasta".

odpowiedzi (0)

skomentuj

takie mamy sądy

+31 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

szeryf (gość)  •

Sąd promuje pijaków , alkoholików , potwierdzając że mogą robić co chcą a i tak odszkodowanie się im należy .

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »