Pies w tragicznym stanie trafił do schroniska, opiekunowie twierdzili, że nie mieli pieniędzy na jego leczenie

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska

Wideo

Zobacz galerię (3 zdjęcia)
Kolejnego skrajnie zaniedbanego psa przed godziną 11 (piątek 28.06) Animal Patrol przywiózł do schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Marmurowej.

Pies jest wychudzony, ma niedowład tylnych łap (jest w trakcie diagnozowania w schroniskowym gabinecie weterynaryjnym). O tym. że w jednym z mieszkań w kamienicy w centrum miasta psu źle się dzieje strażników zawiadomili sąsiedzi. Na miejscu okazało się że pies rasy Pitbull jest w strasznym stanie. Opiekunka tłumaczyła, że nie było jej stać na leczenie psa. Pies ma 13 lat.

Komentarze 34

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

E
Etna
2019-06-28T13:45:45 02:00, Gość:

Opiekunowie twierdzą, że nie było stać na leczenie pieska...

Śmiechu warte.

Faktycznie myślenie i empatia też kosztuje.

Tak. Mogło nie być stać na leczenie psa. Ja im wierzę. Moja koleżanka leczy starego kota. Już wzięła kredyt.

E
Ewa
2019-06-29T06:56:38 02:00, Robert z łodzi:

Nie to że bronie wlasciela ,,,,ale wizyty u weterynarza i leczenie są bardzo drogie ???

Są koszmarnie drogie i jak nie masz co najmniej stówy na każdą wizytę to płyniesz. A czasem trzeba być codziennie przez tydzień, dwa. Przy starym psie, można się tylko powiesić....jak się nie ma kasy.

G
Gość
2019-06-29T08:30:44 02:00, Gość:

Na leczenie nie ma, to niech sobie odmówiła alkoholu, papierosów i innych przyjemności, mając zwierzaka, to odpowiedzialnosc!! Co za ludzie!

Znasz? Wiesz że wydaje na używki? Dobre serce podpowiada - pomogę.

A ty co pijesz - odejdź od komputera i pomóż

H
Hjjhj
2019-06-29T08:30:44 02:00, Gość:

Na leczenie nie ma, to niech sobie odmówiła alkoholu, papierosów i innych przyjemności, mając zwierzaka, to odpowiedzialnosc!! Co za ludzie!

A skąd wiesz że pali i pije jak np ma 800zl emerytury

M
Magda

Powinno być wprowadzone dobrowolne ubezpieczenie dla zwierzat. Są to bardzo dotkliwe koszty leczenia czego doświadczyłam leżąc prywatnie moja labradorke pozdrawiam wszystkich wrażliwych na cierpienie

.

G
Gość
2019-06-28T16:47:30 02:00, Kulpix:

Uśpić i konuec tematu

2019-06-28T20:25:04 02:00, Aga:

Uspic wlasciciel bo i tak nie mają mozgu

Ten pies w koncu przezyl 13 lat moglo byc tak ze nieposiadala obecnie srodkow na leczenie w niektorych przypadkach powinno byc one darmowe po sprawdzeniu dochodow tej pani tak to widze mogla zglosic to sama wczesniej u weterynarza

G
Gość

Na leczenie nie ma, to niech sobie odmówiła alkoholu, papierosów i innych przyjemności, mając zwierzaka, to odpowiedzialnosc!! Co za ludzie!

G
Gość
2019-06-28T20:30:37 02:00, haki:

Pracuję w lecznicy o widzę takie skrajne zaniedbania każdego dnia... tłumaczenie? "to się wczoraj stało" taaa wychodzenie zwierzaka w 2 dni. albo guz 1.5 kg urósł nagle... Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkowe!! Nie torturyjcue ich tylko dlatego że jesteście idiotami!!!

Zgadzam się nie wszyscy mogą miec zwierzęta.

Powinny byc wysokie kary za zaniedbania. Jak nie stac kogos na leczenie to niech nie posiada zwierzat.

G
Gość
2019-06-28T20:22:14 02:00, wet:

trzeba wprowadzić OBOWIĄZKOWY podatek od posiadania zwierząt. jak kogoś nie bd stać na zapłacenie podatku tzn ze nie stać go na odpowiednią opiekę nad zwierzęciem! Ponieważ zwierzaka ciągle można mieć za darmo to ludzie ich nie szanują, bo co się stanie jak zachoruje... za chwilę nam nowego, młodego, zdrowego...

Byl podstek i co myślisz ze ludzie placili? Mam sasiadke co nigdy nie placila a kase miala zawsze. Do wet idzie jak pies sie slania na nogach. Wszystko zależy od

czlowieka jaki jest dla zwierząt a pofatek niczego nie zmieni.

G
Gość

A czy ktoś z komentujących miał psa z paraliżem tylnich łap, pewnie nie i nie wie że wszystkie mięśnie w tylnej części ciała zanikają i nic się z tym nie da zrobić. Wszystkie te psy tak wyglądają po pewnym czasie. 99% ludzi odrazu usypia swoje psy gdy tylko dostaną paraliżu więc nikt o tym nie wie.

R
Robert z łodzi

Nie to że bronie wlasciela ,,,,ale wizyty u weterynarza i leczenie są bardzo drogie ???

T
Taj
2019-06-28T20:30:37 02:00, haki:

Pracuję w lecznicy o widzę takie skrajne zaniedbania każdego dnia... tłumaczenie? "to się wczoraj stało" taaa wychodzenie zwierzaka w 2 dni. albo guz 1.5 kg urósł nagle... Posiadanie zwierząt NIE JEST obowiązkowe!! Nie torturyjcue ich tylko dlatego że jesteście idiotami!!!

Słusznie i naukowo !

S
Sanremo
2019-06-28T16:47:30 02:00, Kulpix:

Uśpić i konuec tematu

2019-06-28T17:32:55 02:00, EE:

Ciebie też należny uśpić

2019-06-28T19:37:55 02:00, Kkkk:

Dokładnie też uśpić

Może ciebie pierwszego uśpić, Kkkk

G
Gość kobieta

Jak tak skrajnie zaniedbane i chore zwierzę ma się męczyć to najlepiej go uśpić bo nigdy nie wiadomo w czyje łapy znowu może trafić.

m
mateusz czwarty

Do Konrada i gościa---skoro spór toczy się na jakim etapie opodatkować psiarzy to może wzorem kierowców ;

za rejestracje

za przegląd techniczny

za utylizacje

Sorry wiem że pies z odpadu komunalnego awansował 21,08.1997 r na istotę żywą tyle tylko że nic się nie zmieniło bo o ile samochód mus rejestrować to z

psem w dalszym ciągu dyskretnie można zrobić wszystko.

Pies to ani samochód ani koza której właściciel nie wyłga się bajką że koza poszła szukać Pacanowa bo ARiMR gdzie koza tkwi w rejestrze będzie upierdliwe w dociekaniu co z kozą się autentycznie stało.