Pierwszy triumf Zawiszy, pierwsza porażka Sokoła

Wesley Sampaio zdobył drugiego gola dla Zawiszy i wypracował rzut karny.
Wesley Sampaio zdobył drugiego gola dla Zawiszy i wypracował rzut karny. Maciej Stanik
Trzecia kolejka piłkarskiej III ligi (gr. łódzko-mazowiecka) okazała się przełomowa dla zespołów Zawiszy Rzgów i Sokoła Aleksandrów. Rzgowianie odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a Aleksandrowianie poznali smak porażki.

Pierwsza wygrana debiutującego w tej klasie rozgrywkowej Zawiszy była bardzo okazała, bo rzgowianie pokonali 3:0 w Sieradzu Wartę. Premierowego gola już w 5 minucie zdobył debiutujący w zespole ze Rzgowa Uelder Barbosa. Kolejny Brazylijczyk w drużynie ze Rzgowa mógł też zostać antybohaterem, bo w 59 min zobaczył drugą żółtą kartkę. - Przeżywaliśmy trudne chwile, na szczęście udało nam się zdobyć gola, który uspokoił grę i kolejnego, który przypieczętował nasze zwycięstwo
- mówi trener Wojciech Robaszek.
Duży udział w sukcesie miał Wesley. Brazylijczyk zdobył bramkę oraz wywalczył rzut karny.
? Warta Sieradz - Zawisza Rzgów 0:3 (0:1)
0:1 - Uelder Barbosa (5), 0:2 - Wesley (74), 0:3 - Sikorski (85, karny).
Zawisza: Pasiński - Buchowicz, Janowski, Grzywiński, Grzybowski - Uelder, Leandro (70, Werner), Paprocki (55, Sikorski), Pabiańczyk (60, Gołuch)
- Płuciennik, Wesley.
Mniej radośnie było w Aleksandrowie. Sokół uległ 0:2 Radomiakowi Radom, obie bramki tracąc w ciągu trzech minut.
? Sokół Aleksandrów - Radomiak Radom 0:2 (0:0)
0:1 - Figiel (73), 0:2 - Wocial (76).
Sokół: Sima - Golański, Ziółkowski, Woźniczak, Gajewski, Wiśniewski (76, Trzęsiara), Rosiak, Świętosławski, Daros (86, Wierzbowski), Łągiewczyk (76, Czyż), Wrzesiński (64, Łagodziński).
Pozostałe wyniki 3. kolejki:
Hutnik Warszawa - Włókniarz Zelów 5:1 (3:1), Broń Radom - Orzeł Wierzbica 2:1 (2:0), Start Otwock - KP Piaseczno 2:0 (0:0), Narew Ostrołęka - Legionovia Legionowo 1:4 (0:2), MKS Kutno - Ursus Warszawa 1:1 (1:1), Omega Kleszczów - Mazur Karczew 0:0.