1/5
Zaczynają sprawdzać się czarne prognozy dotyczące sytuacji...

Zaczynają sprawdzać się czarne prognozy dotyczące sytuacji na rynku pracy. Do pośredniaków w woj. łódzkim wpłynęły pierwsze zapowiedzi zwolnień grupowych.

Ekonomiści nie pozostawiają złudzeń. To dopiero początek. Pracodawcy coraz bardziej odczuwają skutki przymusowej kwarantanny i ograniczeń w funkcjonowaniu firm i urzędów.

O KTÓRYCH FIRMACH MOWA? KLIKNIJ DALEJ

2/5
Zapowiedzi zwolnień grupowych w Łodzi, Piotrkowie i Łowiczu...

Zapowiedzi zwolnień grupowych w Łodzi, Piotrkowie i Łowiczu
Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi poinformował, że zamiar zwolnień zgłosiły dwie firmy. W Łodzi 203 osoby, w Piotrkowie - 80, w Łowiczu - 87.


Przygotowują się do rozwiązania umów z 203 pracownikami. 34 osoby już otrzymały wypowiedzenia, pozostali otrzymają je najpewniej w kwietniu. Pracę stracą po trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia.

Zwolnienia szykują się także w Piotrkowie. Do tutejszego urzędu pracy jeszcze w marcu wpłynęła informacja od grupy Famur, która produkuje maszyny dla górnictwa, i planuje zwolnienie ponad 80 osób (w samym Piotrkowie na szczęście tylko 4). Jako powód wskazano zmniejszenie kontraktów.

WIĘCEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE

3/5
est też nowy sygnał z tego tygodnia z zapowiedzią zwolnień....

est też nowy sygnał z tego tygodnia z zapowiedzią zwolnień.

- Firma produkcyjna z Piotrkowa zapowiada zwolnienia grupowe, ale pisma w tej sprawie jeszcze formalnie nie mamy - mówi Dorota Cudzich, dyrektor PUP w Piotrkowie. - Dzwoni do nas coraz więcej osób, które chcą się rejestrować jako bezrobotne, bo straciły zatrudnienie z ostatnim dniem marca - dodaje.

KLIKNIJ DALEJ >>>

4/5
W Łowiczu firma Syntex, znany w Polsce producent skarpet,...

W Łowiczu firma Syntex, znany w Polsce producent skarpet, zgłosiła do PUP pierwszą transzę zwolnień grupowych. Ze 115 zatrudnionych pracę ma stracić 87. Pierwsze osoby z Synteksu odjeść mają już pod koniec kwietnia, kolejne po upływie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Do skierniewickiego PUP zaczęły docierać sygnały od pracowników firmy Stella, że w zakładzie szykowane są zwolnienia, ale oficjalnie żadne tego typu wiadomości do urzędu nie wpłynęły.

Redukcje zatrudnienia z powodu epidemii covid-19 rozważa aż 69 proc. firm. Takie wnioski płyną z ankiety Konfederacji Lewiatan (zapytano 800 firm). 47 proc. przedsiębiorców może czekać na pomoc państwa maksymalnie trzy tygodnie, potem zacznie zwalniać - wynika z badania.

Eksperci agencji pracy Personnel Service alarmują, że bez znaczącej pomocy ze strony państwa, pod koniec roku bezrobocie w Polsce wzrośnie do 10 proc.

Przeglądaj więcej
Poprzednie
1 z 2
Następne

Polecamy

Trener Holandii: naszą szansą... Messi

Trener Holandii: naszą szansą... Messi

Bez alkoholu kobiety w Katarze bezpieczniejsze

Bez alkoholu kobiety w Katarze bezpieczniejsze

LM siatkarek. Polski tercet rozpoczyna rywalizację. Zobacz zapowiedź!

LM siatkarek. Polski tercet rozpoczyna rywalizację. Zobacz zapowiedź!

Zobacz również

Piękna Georgina Rodriguez pokazała za dużo? NOWE odważne ZDJĘCIA

Piękna Georgina Rodriguez pokazała za dużo? NOWE odważne ZDJĘCIA

Najpiękniejsze stewardesy! Śliczne i seksowne. Z nimi poleciałbyś wszędzie. ZDJĘCIA

Najpiękniejsze stewardesy! Śliczne i seksowne. Z nimi poleciałbyś wszędzie. ZDJĘCIA

Dodaj ogłoszenie