Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsze w Łodzi muzeum otworzy się dla zwiedzających. Do Muzeum Sztuki pójdziemy już we wtorek

Agnieszka Jedlińska
Agnieszka Jedlińska
ms2 (ul. Ogrodowa 19)
ms2 (ul. Ogrodowa 19) Grzegorz Gałasiński
We wtorek, 12 maja pierwsza placówka kultury, która otworzy się ponownie, po ośmiu tygodniach ograniczeń, będzie Muzeum Sztuki wraz ze wszystkimi swoimi trzema placówkami: ms 1 (ul. Więckowskiego 36), ms 2 (ul. Ogrodowa 19) i pałac Herbsta (ul. Przędzalniana 72). Muzeum będzie czynne od wtorku do niedzieli w godz. 11-17. Kierownictwo placówki prosi gości o kupowanie biletów online przed planowaną wizytą, a jeśli to nie jest możliwe to do płatności bezgotówkowych.

Odwiedzający ms 1 i ms 2 muszą stosować się do poniższych zaleceń:dezynfekcji rąk przy wejściach, zasłaniania nosa i ust, zachowania dwóch metrów odstępu od innych osób. W placówkach przygotowano specjalne tablice informacyjne na temat ograniczeń na poszczególnych kondygnacjach i w konkretnych salach i ekspozycjach.
Zzainstalowano szyby z pleksi w kasach muzealnych i w księgarni, wprowadzono wzmożony reżim sanitarny, czyli dezynfekcję co dwie godziny klamek, wind i sanitariatów, a także dokładne mycie sal ekspozycyjnych po każdym dniu zwiedzania, zamknięto szatnie i szafki depozytowe we wszystkich trzech siedzibach muzeum.

Działalność warsztatowa, koncertowa i wykładowa zostaje zawieszona do odwołania, można jednak korzystać z zasobów online:
https://msl.org.pl/wydarzenia-online/
Ze względów bezpieczeństwa nie będą też udostępniane – do odwołania – zbiory muzealnej biblioteki, czytelni i archiwum zakładowego w siedzibie ms1. Czas otwarcia ms1 i ms2 to sześć godzin, w poniedziałki muzeum nadal jest nieczynne, a księgarnia w ms2 będzie czynna w stałych godzinach, czyli od wtorku do niedzieli od 11 do 19.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany