ExpressIlustrowany.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Menu
Pierwsze PIT-y za płoty. Rozpoczęło się składanie rocznych...

K. Brózda, G. Kozieł

2018-01-27 17:45

2018-01-27 17:45

1 Komentarz
Dodaj komentarz

Pierwsze PIT-y za płoty. Rozpoczęło się składanie rocznych zeznań podatkowych

K. Brózda, G. Kozieł

2018-01-27 17:45

Do tej pory do Urzędu Skarbowego w Brzezinach wpłynęło ponad 50 rocznych zeznań podatkowych.
- To zaledwie ułamek procenta wszystkich PIT-ów, których się spodziewamy - mówi Aneta Byczkowska, kierownik referatu obsługi bezpośredniej Urzędu Skarbowego.

W ubiegłym roku zeznania złożyło 11856 podatników, a 4269 osób skorzystało z różnych odliczeń i ulg. Jednak od nowego roku w rozliczaniu podatku dochodowego odosób fizycznych obowiązują nowe zasady. Osoba zatrudniona, pracownik, nie ma możliwości skorzystania z rozliczenia przez pracodawcę - znikają PIT-40 oraz PIT-12.
Ponadto obowiązują nowe zasady dotyczące ulgi rehabilitacyjnej. Ulga internetowa pozostaje bez zmian i nadal można odliczyć maksymalnie 760 zł, podobnie jak wysokość ulgi prorodzinnej, w której maksymalna kwota odliczenia na jedno dziecko wynosi 1112 zł rocznie. Nowe zasady rozliczania kosztów uzyskania przychodów obowiązują także twórców i artystów.

W celu usprawnienia i ułatwienia mieszkańcom rozliczania się z fiskusem, urzędnicy zachęcają do składania formularzy drogą elektroniczną. System elektroniczny sprawdza błędy, jest szybki i wygodny. Doskonałą formą jest platforma ministerstwa finansów „e-Deklaracje”, w której niepotrzebny jest kwalifikowany podpis, a dla autoryzacji zeznania wystarczy kwota przychodu za ubiegły rok.

W ramach współpracy z wójtami gmin, brzezińska skarbówka organizuje dyżury tzw. punktów przyjmowania zeznań. Najbliższe, w godzinach 10-12, pracownicy Urzędu Skarbowego będą pełnić w Urzędzie Gminy w Dmosinie (29 stycznia) i w bibliotece w Rogowie (30 stycznia).

POGODA DŁUGOTERMINOWA: Czy będzie jeszcze zima? Prognoza pogody LUTY 2018. W poniedziałek może paść rekord temperatury! Wiosna już blisko...

TŁUSTY CZWARTEK 2018. KIEDY JEST TŁUSTY CZWARTEK W 2018. Ile kalorii ma pączek? TŁUSTY CZWARTEK ROZPOCZYNA OSTATNI TYDZIEŃ KARNAWAŁU.

Ostatki 2018. Kiedy koniec karnawału 2018?

Botoks online. Gdzie oglądać w internecie?

Niedziele handlowe 2018. Kiedy?

Czytaj treści premium w Expressie Ilustrowanym Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

(1)
Sortuj komentarze: zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

W Małczewie było ciekawe zdarzenie

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Hehe (gość)  •

Wysypał się worek owsa. Podobno był źle zawiązany.

odpowiedzi (0)

skomentuj