"Pierwsza miłość" w łódzkim szpitalu

ei24
"Pierwsza miłość" w łódzkim szpitalu
"Pierwsza miłość" w łódzkim szpitalu ei24
Aktorzy z serialu "Pierwsza miłość" odwiedzili dziecięcy oddział rehabilitacji ortopedycznej w szpitalu im. Radlińskiego przy ulicy Drewnowskiej.

Aktorzy znaleźli chwilę na rozmowę z każdym z trzydziestu pacjentów oddziału, szczególną uwagę
poświęcając tym unieruchomionym na łóżkach.

Łukasz Płoszajski, serialowy Artur, Maria Konarowska, jego serialowa żona Berenika i Misiek Koterski, znany jako barman Kaśka, czyli aktorzy z serialu "Pierwsza miłość" odwiedzili wczoraj dziecięcy oddział rehabilitacji ortopedycznej w szpitalu im. Radlińskiego przy ulicy Drewnowskiej. Artyści chwycili za pędzle, by przyozdobić kilka szpitalnych ścian. Ojej, wszystko mi zepsują! - śmiała się Magdalena Pawlak, plastyczka, która przez miesiąc, według własnego projektu, dekorowała korytarz w ramach ogólnopolskiej akcji "Dziecięcy świat w kolorach". Na szczęście popisy aktorów skończyły się na kilku kwiatkach i motylkach wykonanych pod obstrzałem aparatów fotograficznych i komórek. Ważniejsze były bowiem wspólne zdjęcia z małymi pacjentami, autografy i krótkie rozmowy z chorymi. Nie zabrakło pluszowych upominków: żyraf, serduszek, krokodyli. Łukasz Płoszajski podkreślał, że dla niego wizyta na oddziale ma szczególne znaczenie, bo sam niedawno został ojcem Michałka i dobro dzieci jest dla niego najważniejsze.
- Zwykle jestem skoncentrowany na sobie i swoich problemach - mówił natomiast Michał Koterski. - Tutaj widzę, że chore dzieci mają dużo poważniejsze zmartwienia niż ja. Sam też korzystam na tym spotkaniu.
Dla małych pacjentów, ich rodziców i personelu medycznego wizyta aktorów była prawdziwym świętem, które wywołało mnóstwo zamieszania, ale i urozmaiciło monotonię szpitalnej rzeczywistości.
(jed)
fot. łukasz kasprzak

Wideo

Dodaj ogłoszenie