Pierwsza liga żużlowa. Orzeł wygrał po emocjonującym spotkaniu

W spotkaniu czwartej kolejki pierwszej ligi żużlowej Orzeł Łódź pokonał 45:43 ROW Rybnik. W spotkaniu rozegranym na torze przy ul. 6 sierpnia obejrzeliśmy całą serię upadków. Nie obyło się też bez groźnej kraksy, w efekcie której do szpitala trafił Przemysław Giera.

Już w pierwszym wyścigu doszło do upadku żużlowców. Na wyjściu z pierwszego łuku ostatniego okrążenia doszło kontaktu walczących o pierwsze miejsce Kościucha i Trofimowa. 22-latek zanotował upadek, a po chwili na torze pojawiły się służby medyczne. Kościuch został wykluczony za spowodowanie upadku rywala. Wyniki biegu zostały zaliczone. Goście prowadzili 5:1.
Groźnych chwil nie brakowało też w drugim biegu. Niezależnie od siebie upadli Tudzież i Sroka. Wyścig przerwany, a Sroka wykluczony z powtórki. W drugim podejściu doszło do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia. Jadący na drugiej pozycji Giera zanotował uślizg. Jadący za nim Tudzież nie zdążył zareagować i wpadł w swojego klubowego kolegę. Ten zdołał zejść z toru własnych siłach i wrócił do parku maszyn. Giera znalazł się w karetce, która pojechała do szpitala.

Na szczęście kolejne wyścigi przebiegały już znacznie spokojniej. Łodzianie po pięciu przygrywali 14:15, a po dziesięciu 29:30.

W jedenastym wyścigu Holta, na drugim okrążeniu, zanotował upadek. Wyścig przerwano. W tym momencie gospodarze prowadzili podwójnie. Norweg z polskim paszportem wykluczony. W powtórzonym biegu łodzianie wygrali 5:1 i po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie (34:31)!
W dwunastej gonitwie upadek zanotował Dul. Wyścig został przerwany, a żużlowiec Orła wykluczony. Goście wygrali 3:2 (36:34 dla Orła). Dwa kolejne biegi zakończyły się remisami i o zwycięstwie decydował ostatni wyścig. W nim także padł remis 3:3 i ostatezcnie Orzeł wygrał 45:43.