Pierwsza liga. Koszykarki Grot F&F Automatyka Pabianice w II rundzie play-off

Pierwszoligowe koszykarki Grot F&F Automatyka Pabianice awansowały do drugiej rundy play-off.

Po zwycięstwie w pierwszym meczu w Pabianicach 87:53, tym razem wygrały po dramatycznym meczu z Agapitem w Olsztynie
77:75.

Punkty dla Grota: Magdalena Grzelak 21, Aleksandra Janiak 19, Natalia Danych 17, Aleksandra Rok 11, Pola Każmierczak 6 i Patrycja Kirsz 3, Martyna Stępińska i Wiktoria Uławska.

Przez większość spotkania przewagę miały olsztynianki. Do przerwy prowadziły 43:37. Na 8 minut przed końcem pojedynku miały jeszcze przewagę 8 punktów. Póżniej trójki trafiały Janiak i Danych. kilka osobistych wykorzystała Grzelak. Ostatnie dwie minuty niezwykle nerwowe myliły się liderki Agapitu: Aleksandra Mońko i Marta Sztąberska.
Wówczas ważne zbiórki zaliczyła nasza Rok, ktora w całym meczu miała 100 procent skuteczności rzutowej. Do tego zaliczyła najwięcej w drużynie zbiórek- - bo aż 9.

Warto podkreślić, że z czterech drużyn z naszego województwa, które rozpoczęły rywalizację w pierwszej lidze, w play-off grają tylko pabianiczanki.

Przeciwnikiem Grot F&F Automatyka w drugiej rundzie play off będzie Contimax Bochnia. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 15 kwietnia w Pabianicach.

Przypominamy, że pabianiczanki bronią brązowego medalu zdobytego przed rokiem.