Pierwsza liga koszykarek. UKS lepszy od ŁKS

hof
Daiva Jodeikate (z lewej)
W bardzo ciekawie zapowiadającym się spotkaniu pierwszej ligi koszykarek ŁKS SMS przegrał we własnej hali z UKS Basket Aleksandrów Łódzki 44:60.

Emocji jednak w tym spotkaniu nie było. Aleksandrowianki już w pierwszej kwarcie pozbawiły łodzianki złudzeń. Podopieczne dobrze znanego w hali przy al. Unii Dariusza Raczyńskiego, grały z polotem, pomysłem, a przede wszystkim skutecznie. Nie ma się zatem co dziwić, że po sześciu minutach wygrywały 18:2! Łodzianki prezentowały katastrofalną dyspozycję. W szesnastej minucie spotkania było już 32:13 dla przyjezdnych, toteż szkoleniowiec gości mógł sobie pozwolić desygnować do gry dublerki.
Łódzcy kibice mogli mieć jeszcze cień nadziei na korzystny wynik pod koniec trzeciej kwarty, kiedy to ełkaesianki przegrywały tylko dziewięcioma punktami (25:34).
Drużynę UKS Basket poprowadziła do zwycięstwa... 47-letnia Daiva Jodeikaite. A to sprawia, że ełkaesianki powinny się poważnie zastanowić nad dalszym sensem gry w koszykówkę. Po prostu szkoda ich czasu!

ŁKS SMS – UKS Basket 44:60 (7:20, 18:14, 9:12, 10:14)
ŁKS: Kenig 16, Danych 12, Hylewska 6, Urbanowicz 6, Polit 4, Kolasa, Olejnik, Modelska, Grzelak, Sawicka.
UKS: Tomaszewska 14, Bednarczyk 12, Jodeikaite 12, Canert 9, Chomicka 7, Schmidt 6, Buczak. Tyczkowska, Bączek

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach pierwszej ligi odniosły koszykarki Dekoreksu Pabianice. Podopieczne trener Sylwii Wlaźlak pokonały we własnej hali Lidera Swarzędz 64:55 (12:19, 19:11,
12:14, 21:11) Punkty: Błaszczyk 15, Jankowska 14, Krajewska 13, Bogacka 7, R. Piestrzyńska 5, Sobczyk 4, Szałecka 3, Kowalska 3.