Pierwsza liga. Hokej na lodzie. Cztery punkty drużyny ŁKH

To był pierwszy udany weekend hokeistów ŁKH w tym sezonie.

Łódzki zespół zdobył cztery punkty. W pierwszym spotkaniu - jeden za remis w regulaminowym czasie z Unią Oświęcim, w niedzielę - trzy za pokonanie Naprzodu II Janów.

Z Unią ŁKH przegrywał po dwóch tercjach 2:6 i wydawało się, że szans na dobry wynik już nie ma. Tymczasem w trzeciej tercji łodzianie zdobyli aż cztery bramki, w tym jedną grając w ostatniej minucie bez bramkarza. Ten ryzykowny manewr sie powiódł i doszło do dogrywki. Niestety, trwającej tylko minutę, bo grając w osłabieniu ŁKH szybko stracił gola. ŁKH - Unia 6:7 (0:3, 2:3, 4:0, 0:1; bramki da ŁKH: Tymoteusz Lewy - 3, Arkadiusz Witczak, Franciszek Polak i Marcin Kułak - po jednej. Dodać warto, że Polak to 19-letni chłopak z Bełchatowa, który nauczył się grać w hokeja na tamtejszym lodowisku.

W drugiem meczu z Naprzodem ŁKH miał większą przewagę, niż wskazywałby na to wynik 5:2. Goście zdobyli swoje bramki w końcówce, gdy mecz był już rozstrzygnięty. ŁKH - Naprzód 5:2 (1:0, 1:0, 3:2). Bramki dla ŁKH: Tymoteusz Lewy, Marek Syniawa, Wolodymir Bajsarowicz, Denis Salnikow oraz grający trener Jurij Ziankow. W zespole ŁKH pojawiło się kilku zawodników, ktorzy wcześniej grali w I-ligowym PTH Poznań, w tym sezonie wycofanym z rozgrywek. Po kontuzji grał już - ale jeszcze chyba nie na pełny gaz - Vaclav Rziha.
W najbliższą sobotę ŁKH spotka się z liderem tabeli Zagłębiem Sosnowiec na wyjeździe, a w niedzielę w Łodzi zmierzy się z Polonią Bytom.

Łódzki Klub Hokejowy zaprasza dzieci (chłopców i dziewczynki już od lat 4) na naukę jazdy na łyżwach na lodowisku przy ul. Popiełuszki na Retkini w poniedziałki o godz. 19.15, w środy o 15.30 i w soboty o 10.45. Do końca października zajęcia są bezpłatne. Szczegóły na klubowej stronie.