MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsi nauczyciele już zaszczepieni . W Łodzi rozpoczęła się akcja szczepień preparatem AstraZeneca

Magdalena Jach
Magdalena Jach
W Łodzi są już szczepionki AstraZeneca i pierwsi nauczyciele zostali nimi zaszczepieni. Rozpoczęta akcja będzie kontynuowana dziś oraz w przyszłym tygodniu. W punkcie szczepień w Medical Magnus Clinic przy ul. Kopernika zaszczepiono  100 pracowników łódzkich szkół, przedszkoli i poradni psychologiczno-pedagogicznej.
W Łodzi są już szczepionki AstraZeneca i pierwsi nauczyciele zostali nimi zaszczepieni. Rozpoczęta akcja będzie kontynuowana dziś oraz w przyszłym tygodniu. W punkcie szczepień w Medical Magnus Clinic przy ul. Kopernika zaszczepiono 100 pracowników łódzkich szkół, przedszkoli i poradni psychologiczno-pedagogicznej. Krzysztof Szymczak
W Łodzi są już szczepionki AstraZeneca i pierwsi nauczyciele zostali nimi zaszczepieni. Rozpoczęta akcja będzie kontynuowana w przyszłym tygodniu.

Pierwsi nauczyciele już zaszczepieni reparatem AstraZeneca

W Łodzi są już szczepionki AstraZeneca i pierwsi nauczyciele zostali nimi zaszczepieni. Rozpoczęta akcja będzie kontynuowana dziś oraz w przyszłym tygodniu.

- Zdecydowałam się na szczepienie, by zabezpieczyć siebie oraz swoją rodzinę – mówi Aneta Stankiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 152, która w piątek, 12 lutego br. przyjęła pierwszą dawkę w centrum medycznym przy ul. Kopernika 38. – Zaszczepionych zostało 11 nauczycieli z naszej szkoły. Są to osoby uczące w klasach I-III: nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego, wychowania fizycznego, języka angielskiego, religii, a także pedagog, psycholog, bibliotekarz. Szkoda tylko, że w tym etapie szczepień nie zostali uwzględnieni pracownicy administracji i obsługi.

W przypadku preparatu AstraZeneca szczepienie drugą dawką zalecane jest 10-12 tygodni po przyjęciu pierwszej.

- Otrzymaliśmy 100 szczepionek AstraZeneca i 100 pracowników szkół i przedszkoli zostało u nas już zaszczepionych – mówi Karolina Kamecka, dyrektor ds. marketingu Medical Magnus Clinic. – Każdy z pacjentów najpierw przeszedł kwalifikacje lekarską, wypełnił kwestionariusz, mógł o wszystko zapytać. A po podaniu szczepionki – 15 minut pozostawał jeszcze na obserwacji. Kolejnych 100 szczepionek AstraZeneca spodziewamy się w przyszły czwartek i będziemy kontynuować szczepienia.

W Medical Magnus Clinic zaszczepieni zostali nauczyciele SP 137, SP 152, Przedszkola Miejskiego nr 8, SP Edukacja i sport, Zespołu Przedszkoli Miejskich nr 5, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5, SP z oddziałami dwujęzycznymi im. Świętego Ignacego.

Także 100 szczepionek dotarło wczoraj do Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera.
W sobotę, 13 lutego br. zostaną tu zaszczepieni m.in. pracownicy Miejskiego Zespołu Żłobków. Szczepienia nauczycieli rozpoczęły się też w szpitalach im. Biegańskiego oraz im. Jana Bożego u Bonifratrów.
W całym województwie łódzkim zgłosiło się ponad 15,6 tys. nauczycieli chętnych do przyjęcia preparatu AstraZeneca.
- Wczoraj otrzymaliśmy rekomendację dla tej szczepionki dla osób do 65 roku życia, więc od poniedziałku mogą zgłaszać się też chętni nauczyciele w tym wieku – mówi Anna Skopińska, rzeczniczka kuratorium oświaty w Łodzi.
Przypominamy, że od tego dnia rozpoczną się zapisy wszystkich chętnych nauczycieli, także tych, którzy z uczniami pracują zdalnie, oraz wykładowców akademickich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany