Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Pielęgniarki w szpitalu im. Biegańskiego idą na zwolnienia lekarskie. Czują się wykończone fizycznie i dyskryminowane finansowo.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
06.03.2020 wroclawgazeta wroclawskawroclaw, koszarowa, wojewodzki szpital specjalistyczny imienia j.gromkowskiego, oddzial zakazny, pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa we wroclawiu, 26 letni mezczyzna trafil do szpitalajaroslaw jakubczak/ polska presskoronawirus pogotowie ratunkowe szpital kombinezon pacjent wirus epidemia karetka Jaroslaw Jakubczak/ Polska Press
Do pracy w szpitalu Biegańskiego nie zgłosiło się 6 pielęgniarek, obstawa dwóch zmian na oddziale zakaźnym C. Z naszych informacji wynika, że chorują też na innych oddziałach. Około 20-tu jest na zwolnieniach, m.in. z izby przyjęć zachorowało pięć pań. Pielęgniarki czują się wyczerpane fizycznie praca na pierwszej linii frontu. Większość dyżuru spędzają ubrane w kombinezony, przyłbice i rękawiczki. Mają kontakt z osobami zakażonymi i po ludzku boja się aby wirusa nie przekazać swoim dzieciom czy też starszym rodzicom.

Dyrekcja szpitala Biegańskiego podjęła decyzję aby z powodu braku obsady chorych z parteru budynku C przenieść do budynku F. Zaplecze szpitale uległo zmniejszeniu o 10 sal jednoosobowych izolacyjnych, ale ubyło kilkanaście łóżek. W izolatkach umieszczano po dwóch pacjentów z potwierdzonym zakażeniem.

Pielęgniarki zaczęły chorować gdy rozmowy z dyrekcją szpitala o dodatku godzinowym za pracę w trudnych warunkach ( zadaniowym) zakończyły się fiaskiem. Uznały, że są dyskryminowane skoro proponuje się im wielokrotnie mniejsze dodatki od tych, które zaplanowano dla lekarzy.

- Wielogodzinna praca w kombinezonach ochronnych jest bardzo wyczerpująca – mówi pielęgniarka. – Pracujemy w pocie czoła podobnie jak lekarze i jesteśmy tak samo potrzebne jak oni.

Wczoraj rzecznik szpitala Ewę Papiernik poinformowała, że do pracy nie przyszło sześć pań pielęgniarek. Ile poza nimi korzysta ze zwolnień lekarskich – nie wiadomo.

- Pacjent w szpitalu ma zabezpieczoną opiekę, a świadczenia są udzielane w sposób ciągły – mówi

Oto najnowsze informacje o frekwencji

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie