Pięć goli ŁKS w pierwszym zimowym sparingu

(p)
Piłkarze ŁKS w dobrym stylu rozpoczęli serię meczów sparingowych. W pierwszym z nich na boisku przy ul. Minerskiej trzecioligowcy pokonali 5:0 beniaminka IV ligi, LKS Rosanów.

To był pierwszy mecz kontrolny drużyny z al. Unii rozegrany pod wodzą trenerów Marka Chojnackiego i Dariusza Bratkowskiego. W porównaniu do zestawienia z rundy jesiennej do obrony wrócił Marcin Zimoń, a w bramce zamiast Szymona Gąsińskiego stanął trenujący z ŁKS od początku przygotowań Michał Kołba.

ŁKS prowadzenie objął już w pierwszej minucie. Po podaniu Dawida Sarafińskiego do siatki trafił Artur Golański. Tych dwóch zawodników współpracowało ze sobą bardzo dobrze. Sarafiński podwyższył prowadzenie w 11 minucie, a Golański swojego drugiego gola w tym meczu zdobył w 41 min. Po przerwie skuteczny był natomiast Adam Patora, który dwukrotnie trafił do bramki rywali.

Rywale dwa razy zagrozili bramce ŁKS, ale dobrze interweniowali Kołba i Adam Sekuterski. Przewaga należała jednak do piłkarzy z Łodzi, o czym najlepiej świadczy wynik sparingu.

W drugiej połowie grało trzech testowanych zawodników: Dawid Piekielny, Mateusz Grzech i Bartosz Bujalski.

ŁKS - LKS Rosanów 5:0 (3:0)
1:0 - Golański (1), 2:0 - Sarafiński (11), 3:0 - Golański (41), 4:0 - Patora (61), 5:0 - Patora (83).
ŁKS I połowa: Kołba - Filipiak, Zimoń, Sierant, Karbowniak - Sarafiński, Ślęzak, Kowalski, Golański, Różycki - Staroń.
ŁKS II połowa: Sekuterski (71, Gąsiński) - Filipiak, Grzech, Salski, Piekielny - Sarafiński, Ślęzak, Bujalski, Kowalski (71, Staroń), Patora - Zaleśny.