Piast Gliwice - Widzew Łódź 3:2. Pierwsza porażka pod wodzą trenera Daniela Myśliwca. Gościom zabrakło determinacji

W meczu dziesiątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew przegrał w Gliwicach z Piastem 2:3 (0:2). Szkoleniowiec łodzian Daniel Myśliwiec doznał pierwszej porażki w roli czterokrotnych mistrzów Polski. Gospodarze byli bardziej zdeterminowani od gości. Po raz pierwszy w tym sezonie widzewiacy zdobywają dwa gole na wyjeździe, ale wracają bez punktów. Drużyna z al. Piłsudskiego pozostaje w gronie zespołów, które nie zwyciężyły jeszcze na obcych boiskach. 7 października (sobota) o godzinie 15 Widzew podejmie Stal Mielec.

Piast Widzew relacja na żywo

strona wymaga odświeżania

PIAST GLIWICE3
WIDZEW ŁÓDŹ2

KONIEC MECZU - Widzew przegrywa w Gliwicach z Piastem 2:3. To pierwsza porażka w roli trenera łodzian trenera Daniela Myśliwca.
90+7 min - Żółta kartka dla Ciganiksa.
90+5 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa! Świetną ofiarną asystą lewą nogą popisuje się Kerk. Do piłki dopada Rondić i przytomnym strzałem pokonuje Placha. Piast - Widzew 3:2.
90+4 min - Zmiana w Piaście. Holoubek zastępuje Felixa.
90 min - Mecz potrwa jeszcze co najmniej sześć minut.
90 min - Kolejny faul Dziczka. Bez konsekwencji.
86 min - Strzał barkiem Sancheza z bliska. Ale wciąż jest 3:1.
83 min - Z wolnego strzela Pawłowski. Ale nieudanie.
82 min - Faul Dziczka na Pawłowskim. Ale sędzia znów nie karze Dziczka drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.
82 min - Mecz ogląda z trybun 5697 kibiców.
80 min - Zmiana w Piaście. Huka zastępuje Munoz.
77 min - Hanousek fauluje Tomasiewicza.
77 min - Faul na Sanchezie.
76 min - Faul Rondicia.
74 min - Zmiana w Widzewie. Rondić zastępuje Shehu.
72 min - Podwójna zmiana w Piaście. Schodzą Krykun i Chrapek, wchodzą Kądzior i Szczepański.
68 min - GGGOOOLLL!!! Dla Piasta! Karnego pewnie wykorzystuje Dziczek. Piast - Widzew 3:1.
67 min - Zmiana w Widzewie. Kerk zastępuje Kuna.
66 min - Po analizie VAR arbiter dyktuje karnego, a Shehy zostaje ukarany żółtą kartką.
64 min - Shehu zatrzymuje wślizgiem Krykuna. Najpierw trafia w piłkę, ale potem w nogi Krykuna.
60 min - Faul Dziczka.
59 min - Znów Milos daje się ograć jak dziecko Krykunowi, na szczęście Ameyaw nie trafia w bramkę.
56 min - Żółta kartka dla Dziczka za faul na Kunie.
55 min - Interwencja Żyry, róg dla Piasta.
51 min - Wszystko wskazuje, że bramka zostanie zapisana jako samobójcze trafienie golkipera gospodarzy.
47 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Bezpośrednio z wolnego świetnie uderza Pawłowski. Piłka trafia w poprzeczkę, potem odbija się od nóg Placha i wpada do bramki. Piast - Widzew 2:1.
46 min - Zmiana w Widzewie. Ciganiks zastępuje Nunesa.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY MECZU - Zaczynamy drugą połowę meczu. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Piast prowadzi z Widzewem 2:0. Nie jest dobrze. Zapraszamy na relację po przerwie.
45 min - Groźna akcja Piasta. Znów kapitalnie podaje Tomasiewicz, ale Felix nie opanowuje piłki w polu karnym.
42 min - Pawłowski traci piłkę pod polem karnym Piasta.
38 min - GGGOOOLLL!!! Dla Piasta!!! Zdobywa go Krykun. Fatalnie zachowuje się Nunes, który traci piłkę we własnym polu karnym. Felix zagrywa wzdłuż linii bramkowej, a Krykun uprzedza Milosa i posyła piłkę do siatki. Piast - Widzew 2:0.
3 5 min - W pole karne wpada Sanchez, ale nie trafia w bramkę. Wcześniej świetnie podaje mu Żyro.
34 min - Beznadziejne dośrodkowanie Nunesa.
32 min - Pawłowski niedokładnie zagrywa w polu karnym.
29 min - Faul Kuna.
28 min - Niecelne uderzenie Milosa.
26 min - Żółta kartka dla Sancheza. On także nie zagra ze Stalą Mielec.
25 min - Widzewiacy domagają się karnego po zagraniu ręką Tomasiewicza.
24 min - GGGOOOLLL!!! Dla Piasta. Prostopadle zagrywa Tomasiewicz. Błąd popełniają Milos i Żyro, a Krykun uderzeniem z bliska nie daje szans Ravasowi. Piast - Widzew 1:0.
23 min - Faul Milosa.
22 min - Żółta kartka dla Żyry.
20 min - Żółta kartka dla Katranisa za uderzenie łokciem Milosa.
19 min - Pawłowski nie wykorzystał błędu Katranisa. Gdyby to zrobił, byłby gol dla łodzian.
18 min - Akcja gości, ale zakończyło ją jedynie słabe uderzenie Nunesa.
16 min - Żyro kapitalnie podaje do Tkacza, a uderzenie pomocnika zostało zablokowane.
13 min - Złe zachowanie Milosa w defensywie. Ale bez konsekwencji.
12 min - Ładne uderzenie Hanouska tuż obok słupka.
11 min - Bardzo ładnie powalczył Tkacz.
10 min - Kolejny faul Żyry.
6 min - Żółta kartka dla Nunesa za faul na Ameyawie. Nunes nie zagra w kolejnym meczu.
5 min - Niedokładne dośrodkowanie Nunesa.
4 min - Niecelne uderzenie Tomasiewicza.
3 min - Fauluje Żyro.
1 min - Błąd wybiegającego Placha. Niestety, Pawłowski tego nie wykorzystuje.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Piasta z Widzewem. Zapraszamy na relację.

Godz. 20:28 - Obie drużyny są już na boisku. Piast na niebiesko-czerwono, Widzew na złoto.

Godz. 20:26 - W sezonie 2022/2023 Widzew pokonał Piasta w Gliwicach 2:1, ale w Łodzi to przeciwnicy cieszyli się z zainkasowania kompletu punktów (było 2:3). Jeśli mowa o generalnym bilansie spotkań między obiema drużynami, to dotąd rozegrano ich czternaście (wliczając w to Puchar Polski). Pięciokrotnie zwyciężał Widzewa, pięciokrotnie Piast, natomiast czterokrotnie padł remis. Bilans bramkowy jest nieco korzystniejszy dla zespołu z południa Polski (13-15). Natomiast jeśli mowa o meczach rozgrywanych wyłącznie w krajowej elicie, to Widzew triumfował trzy razy, Piast dwa razy, a trzykrotnie był remis (gole 10:11)

Godz. 20:22 - Gdyby gościom udało się dzisiaj zwyciężyć w Gliwicach, byłaby to pierwsza w tym sezonie wygrana czterokrotnych mistrzów Polski na obcym boisku. Do tego jednak potrzebna jest znacznie lepsza dyspozycja, niż ta z poprzedniego starcia o punkty z Koroną w Kielcach (zremisowanym 1:1). Fani tęsknią za zwycięstwami na wyjeździe. Dość powiedzieć, że w tym roku Widzew zwyciężył w lidze poza Łodzią tylko raz (w maju z Miedzią w Legnicy 1:0).

Godz. 20:09 - Szkoleniowiec Widzewa Daniel Myśliwiec postanowił więc nie dokonywać żadnych zmian w składzie w porównaniu do poprzedniego starcia o ligowe punkty (z Koroną w Kielcach 1:1). Poza kadrą meczową znaleźli się: Jan Krzywański, Hubert Lenart, Serafin Szota, Ignacy Dawid, Filip Przybułek, Kamil Cybulski oraz Fran Alvarez.

Godz. 20:04 - Pierwsza jedenastka Piasta: Plach – Mokwa, Mosór, Huk, Katranis – Dziczek, Tomasiewicz – Krykun, Chrapek, Ameyaw – Felix. Na ławce rezerwowych siedzą: K. Szymański, Munoz, Szczepański, Holúbek, Karbowy, Kirejczyk, Kądzior, Hateley, Bykowski.

Godz. 20:02 - Wyjściowy skład Widzewa przedstawia się następująco: Henrich Ravas - Mato Milos, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Fabio Nunes - Dominik Kun, Marek Hanousek, Juljan Shehu - Bartłomiej Pawłowski, Dawid Tkacz - Jordi Sanchez. Na ławce rezerwowych zasiedli: Jakub Szymański, Luis da Silva, Ernest Terpiłowski, Andrejs Ciganiks, Paweł Zieliński, Sebastian Kerk, Antoni Klimek, Patryk Stępiński, Imad Rondić.

Godz. 19:45 - O godz. 20:30 mecz Piast - Widzew. Zapraszamy na relację na żywo.