Piast Gliwice - ŁKS 2:1. Zawstydzająca porażka dwukrotnych mistrzów Polski

(bart)
Jedynego gola dla ŁKS zdobył Maciej Wolski
Jedynego gola dla ŁKS zdobył Maciej Wolski krzysztof szymczak
W meczu dziewiętnastej kolejki ekstraklasy piłkarze ŁKS przegrali w Gliwicach z Piastem 1:2 (1:0). Długo wydawało się, że to łodzianie będą górą, ale ostatecznie powrót do domów będzie bardzo smutny.

Trzynasta porażka w tym sezonie podopiecznych trenera Kazimierza Moskala naprawdę jest wyjątkowo bolesna. Poziom meczu w Gliwicach był co najwyżej przeciętny, najdelikatniej zresztą mówiąc. Ale to gospodarze wyglądali na bezradnych, widać było, że są w poważnym kryzysie (bez punktu w trzech ostatnich meczach bez nawet jednego zdobytego gola).

Trwa głosowanie...

Czy trener Kazimierz Moskal powinien zostać zwolniony?

Cóż jednak z tego, skoro najważniejszy jest końcowy rezultat. Najpierw ŁKS nie potrafił utrzymać prowadzenia, następnie zaś dobić gliwiczan. W rezultacie atmosfera w zespole dwukrotnego mistrza Polski wcale się nie poprawiła, wręcz przeciwnie. Sytuacja jest coraz bardziej poważna.

Łodzianie objeli prowadzenie w 25 minucie. Po podaniu Dani Ramireza do Pirulo, jeden z defensorów Piasta tak nieszczęśliwie kopnął piłkę, że ta odbiła sie od Hiszpana i trafił wprost pod nogi Macieja Wolskiego. Pomocnik nie miał kłopotów z pokoaniem Frantiska Placha.

Gliwiczanie doprowadzili do wyrównania w 53 minucie. Po centrze z rożnego z lewej strony boiska Gerarda Badii Arkadiusza Malarza uderzeniem głową pokonał Piotr Parzyszek. Zawodnika Piasta nie uplinował przede wszystkim Jan Sobociński.

Wreszcie, w 88 minucie, ŁKS dobił Jorge Felix. Badia podał w pole karne, a Hiszpan dopełnił formalności. W tej sytuacji także nie popisali się łódzcy defensorzy, poczynając od jabna Grzesika, a kończąc na obu środkowych obrońcach.

Swoje ostatnie spotkanie o punkty w tym roku ełkaesiacy rozegrają już w najbliższy czwartek. Na stadionie przy al. Unii podejmą Wisłę Kraków (18). To właśnie te dwa zespoły zamykają obecnie ligową tabelę (mają identyczny bilans punktowy i bramkowy). Przypomnijmy, iż w Małopolsce lepsi byli wiślacy, zwyciężając 4:0.

Piast Gliwice - ŁKS Łódź 2:1 (0:1)
0:1 - Wolski (25), 1:1 - Parzyszek (53), 2:1 - Jorge Felix (88).
Żółte kartki: Huk, Hateley (Piast) - Klimczak, Sobociński, Pirulo (ŁKS).
Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
Widzów: 3892
Piast: Plach - Pietrowski, Korun, Huk, Kirkeskov - Badia, Jodłowiec (61, Sokołowski), Hateley, Jorge Felix - Steczyk (46, Milewski), Parzyszek (79, Tuszyński).
ŁKS: Malarz - Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Klimczak - Wolski (77, Pyrdoł), Piątek, Kalinkowski, Ramirez, Trąbka (63, Sekulski) - Pirulo.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0