Peron wyspowy, tunel i winda. W połowie roku rozpocznie się remont [WIZUALIZACJE]

Lila Sayed
W połowie tego roku rozpocznie się remont układu torowo-peronowego na dworcu PKP w Pabianicach. Na pabianickiej stacji pojawi się peron przystosowany do osób niepełnosprawnych, winda i nowoczesny tunel. Inwestycja zaplanowana jest w ramach prac modernizacyjnych na 42-kilometrowej linii nr 14, na trasie Łódź Kaliska - Zduńska Wola, której łączny koszt wyniesie 346 mln zł brutto.

- W miejsce peronów nr 2 i 3 powstanie nowy, 300-metrowy i wyższy (76 cm) peron wyspowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Do peronu będzie prowadził tunel dla pieszych, wyposażony w windę, z dojściem z obu stron stacji. W ramach inwestycji, na pabianickiej stacji pojawią się nowe ławki, wiata, oświetlenie i informacja pasażerska.

Przy okazji modernizację przejdzie też przejazd przy ul. Torowej, który zyska nową nawierzchnię i chodniki.

Modernizacja linii 14 potrwa dwa lata. Jak zapewnia Mirosław Siemieniec, po jej zakończeniu przejazd pociągów będzie szybszy.

- Po zakończeniu prac prędkość pociągów pasażerskich wzrośnie do 120 km/h. Pozwoli to na skrócenie czasu podróży na tym odcinku o około 15 minut - dodaje Siemieniec.

Przebudowę i remont przejdzie też 5 wiaduktów i 12 mostów kolejowych oraz kładki dla pieszych.

Inwestycja jest jednym z etapów usprawnienia Łódzkiego Węzła Kolejowego i jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

NIEDZIELE HANDLOWE 2018
WOLNE NIEDZIELE 2018 [KALENDARZ]
Wolne niedziele w C.H. Ptak? Czy właściciele stoisk będą mogli handlować?

Pogoda na poniedziałek

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

A
Andrzej

MATKA ,CÓRKA , TEŚCIOWA ,Polskie Linie Kolejowe S.A. PODATNIK ŁOŻY JAK SIĘ PATRZY A - NIK ?

Dodaj ogłoszenie