MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pełne portfele prezesów miejskich spółek w Łodzi. Najbogatszy dostaje 1172 zł dziennie!

Mirosław Malinowski
Mirosław Malinowski
Prezesi: Piotrowski (na zdj. z lewej) i Papierski są od lat zaufanymi współpracownikami prezydent Łodzi.Tomasz Piotrowski z ŁSI zarabia najlepiej z prezesów miejskich spółek– 428 tys. zł w 2019 r. A najbogatszy jest Zbigniew Papierski z MPK, który ma 1,6 mln zł majątku.WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ
Prezesi: Piotrowski (na zdj. z lewej) i Papierski są od lat zaufanymi współpracownikami prezydent Łodzi.Tomasz Piotrowski z ŁSI zarabia najlepiej z prezesów miejskich spółek– 428 tys. zł w 2019 r. A najbogatszy jest Zbigniew Papierski z MPK, który ma 1,6 mln zł majątku.WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ Archiwum Polska Press
Tomasz Piotrowski z ŁSI zarabia najlepiej z prezesów miejskich spółek– 428 tys. zł w 2019 r. A najbogatszy jest Zbigniew Papierski z MPK, który ma 1,6 mln zł majątku.

Z oświadczeń majątkowych za ubiegły rok opublikowanych przez Urząd Miasta Łodzi wynika, że najlepiej opłacanym prezesem miejskiej spółki jest Tomasz Piotrowski, prezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. Jego ubiegłoroczne dochody na tym stanowisku wyniosły 428 tys. zł, co oznacza, że zarabia ok. 35 tys. zł miesięcznie ­– prawie trzy razy więcej od prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Piotrowski razem z żoną dysponuje majątkiem wartym około 1,4 mln zł. Mają 185 tys. zł oszczędności na koncie i 40 tys. w gotówce oraz sześć mieszkań wartych od 70 do 250 tys. zł. Spłacają też cztery kredyty hipoteczne na łączną kwotę 425 tys. zł.

Pod względem zarobków Piotrowskiemu ustępuje Zbigniew Papierski, prezes MPK, który zarobił w 2019 r. „tylko” 385 tys. zł(ok. 32 tys. zł miesięcznie). Ale Papierski przewyższa Piotrowskiego majątkiem, ma bowiem 1,6 mln zł. Oszczędności prezesa MPK i jego żony to 709 tys. zł, a papiery wartościowe opiewają na kwotę 122 tys. zł. Papierski ma też 154-metrowy dom warty 700 tys. zł i działkę rekreacyjną z budynkiem wartą 100 tys. zł. Jako jedyny z prezesów miejskich spółek nie ma kredytu.

Trzecim najlepiej zarabiającym prezesem miejskiej spółki w Łodzi jest Krzysztof Maciaszczyk z Miejskiej Areny Kultury i Sportu. Jego dochody w 2019 r. wyniosły 351 tys. zł, ma 65 tys. franków szwajcarskich kredytu oraz ma majątek warty około 1,1 mln zł.

Radosław Stępień, prezes Widzewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zarobił w 2019 r. 277 tys. zł. Ma 350-metrowy dom warty 1 mln zł, oraz cztery inne nieruchomości o łącznej wartości 330 tys. zł. Spłaca cztery kredyty na łączną sumę 320 tys. zł.

Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Jacek Kaczorowski zarobił w 2019 r. 274 tys. zł, ma też 49 tys. zł emerytury. Wspólnie z żoną dysponują majątkiem wartym 1,4 mln zł.

Anna Adamska-Makowska, prezes spółki Expo Łódź w oświadczeniu wykazała, że ma tylko 20 tys. zł oszczędności, nie ma żadnych nieruchomości, za to ma do spłaty 77 tys. zł kredytów, a zarobiła w 2019 r. 247 tys. zł.

Najmniej zarabiającym prezesem spółki w Łodzi jest Anna Moska, która kieruje Łódzkim Centrum Filmowym. Jej dochody to 147 tys. zł, a majątek ma wartość 1,1 mln zł (jest współwłaścicielką dwóch domów o łącznej wartości 1 mln zł).

Jan Zbroński, który od 1 kwietnia jest prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ma 600 tys. zł majątku. Składają się na to: 215 tys. zł oszczędności i 65-metrowe mieszkanie warte 390 tys. zł. Do spłaty ma 49 tys. zł kredytu.

Poprzednik Zbrońskiego w MPO, Paweł Jankiewicz zarobił w 2019 r. 278 tys. zł. Jego majątek to 30 tys. zł oszczędności, 53-metrowe mieszkanie warte 160 tys. zł, a spłaca 18 tys. zł kredytu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kosmiczny poziom matur rozszerzonych - uczniowie załamani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany