Pasaż Rubinsteina do remontu. Fontanna i zieleńce to za mało

AOZaktualizowano 
Odnowiona fontanna i zrujnowany budynek... Łukasz Kasprzak
Pasaż Rubinsteina od strony ul. Piotrkowskiej wygląda fatalnie: kostka otaczająca metalowy fortepian (pomazany sprayem) jest w rozsypce, kruszą się schody – murki, na których znajdują się brudne i zniszczone siedziska. W głębi straszy budynek po pizzerii.

11 listopada KTÓRE SKLEPY SĄ OTWARTE W ŁODZI
– Chciałabym, aby zmieniła się przestrzeń pasażu, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Ładnie odnowiono fontannę, zadbano o zieleń, ale potrzebna jest tam kompleksowa przebudowa, aby to miejsce dorównywało odnowionej ulicy Piotrkowskiej – ubolewa menedżer ulicy Piotrkowskiej Piotr Kurzawa.
Batory Bielsko Biała Kuchenne Rewolucje
Bo oprócz kolorowych zieleńców i placu zabaw dla dzieci, w głębi pasażu również jest nieciekawie. Straszy tam opuszczony budynek, w którym niegdyś mieściła się pizzeria. Teren wykupiony został przez prywatnego właściciela, z którym jest utrudniony kontakt. A budynek popada w ruinę. Jedyne, co udało się zrobić, to zabezpieczyć go, aby nie wchodziły tam osoby bezdomne. Za wygląd pasażu odpowiada
Zarząd Zieleni Miejskiej. Fortepian i schody mają zniknąć, ale... nie wiadomo kiedy.
– Będzie to uzależnione od finansów – mówi Maria Kaczmarska, rzecznik prasowy ZZM.

W tym roku za ponad 17 tys. zł odnowiono misy fontanny i schody od al. Kościuszki. W ubiegłym roku w ramach budżetu obywatelskiego za 43,5 tys. zł powstał plac zabaw. Plany przebudowy pasażu są. W przyszłym roku za ok. 300 tys. zł ZZM chce odnowić alejki, trawniki i posadzić krzewy.

Upadające drzewo przygniotło dwie kobiety w Sopocie. Jedna nie żyje [x-news]:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

H
Hak ci w ... smak pajacu

synu psiego g@wna

s
s

Pracowałem w quadlino.

G
Gość

Życie już nie smakuje, a radość przynoszą tylko wspomnienia to znak że już na ciebie pora!

r
ryba.....

kontakt z właścicielem utrudniony???hehehe....koń by się uśmiał.....to obiekt dawnej ośmiornicy.....

G
Gość

Łódź po uszy zadłużona a dalej remonty???

G
Gość

potrzeba tęgich wyłudzeń, bo dofinansowania wiecznie trwać nie będą!

c
coco

tam opchnąłem, a mój kumpel wiele aut z jumy... w ciągu tygodnia wyciągaliśmy po 10.000 $. tak dzieciaczki...

złote czasy! "piwo w kranach", "dziewczynki pięne i łatwe", wykwintne restauracje", a dzisiaj kupażużla, dopalacze, kebab, dziwki ordynarne, wódka z proszku i piwo o smaku moczu pawiana chorego na cukrzycę... do zrzygania to wszystko.

a
an

Quadlino kiedyś tam było...

Dodaj ogłoszenie