Papież Franciszek tweetuje. Najnowszy tweet z 22.10.2021 - o czym napisał papież Franciszek?

Newsroom 360
Newsroom 360
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku.
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku. Marko Vombergar/Aleteia Image Department | CC
22.10.2021 papież Franciszek napisał do wiernych na Tweeterze: „Nie zapominajcie o tym, co powiedział św. #JanPawełII: „Bądźcie czujni, aby nic was nie odłączyło od miłości Chrystusa. Żadne fałszywe hasła, błędne ideologie ani pokusa pójścia na kompromis z tym, co nie jest z Boga.”. ”

Papież Franciszek regularnie postuje na Twitterze. Tweety duchownego pojawiają się właściwie codziennie. Dotyczą zazwyczaj aktualnych spraw, z którymi borykają się wierni. Na Twitterze papieża Franciszka można znaleźć również wpisy mające wesprzeć wiernych lub pomóc im w codziennym życiu.

Papież Franciszek na Twitterze

Nie zapominajcie o tym, co powiedział św. #JanPawełII: „Bądźcie czujni, aby nic was nie odłączyło od miłości Chrystusa. Żadne fałszywe hasła, błędne ideologie ani pokusa pójścia na kompromis z tym, co nie jest z Boga.”


#Modlitwa chrześcijańska zaszczepia w ludzkim sercu niezwyciężoną nadzieję: jakiekolwiek doświadczenie pojawi się na naszej drodze, miłość Boża może obrócić je w dobro.


Prawdziwa wolność – wolność w Chrystusie – nie szuka własnej korzyści, ale kieruje się miłością i wyraża się w służbie innym, szczególnie ubogim. Miłość czyni nas wolnymi, prowadzi do wyboru i czynienia dobra, pobudza nas do służby. #AudiencjaOgólna


Przyjdź Duchu Święty miłości, otwórz nasze serca na słuchanie. Przyjdź, Duchu Święty, odnów święty Lud wierny Boga. Przyjdź, Duchu Stworzycielu, odnów oblicze ziemi! #Synod #KościółSłuchający https://t.co/f812J56XjV


Modlitwa jest jak tlen życia. Modlitwa jest rozciąganiem na nas obecności Ducha Świętego, który zawsze prowadzi nas naprzód. https://t.co/ZxbankIiSZ


Trwając w codziennej modlitwie na #ŚwiętymRóżańcu, możemy codziennie spotykać się z Dziewicą Matką, ucząc się od Niej pełnej współpracy z planami zbawczymi, które Bóg ma dla każdego. #DzieciModląsię


Dzisiaj tysiące dzieci z całego świata uczestniczy w kampanii #PomocyKościołowiwPotrzebie modląc się na Różańcu o jedność i pokój. #Módlmysięwspólnie z nimi, wzywając Maryi z takim samym zaufaniem do naszej niebiskiej Matki jak ci młodzi. #DzieciModląsię


Drodzy bracia i siostry, życzę wam dobrej wspólnej drogi! Bądźcie otwarci na niespodzianki Ducha, na łaskę spotkania, słuchania siebie nawzajem, rozeznawania. Radujmy się, że to Pan pierwszy wychodzi nam na spotkanie ze swoją miłością. #Synod #KościółSłuchający


Kryzys środowiskowy i społeczny to dwie strony tego samego medalu. Dlatego rozwiązanie go wymaga integralnego podejścia do walki z ubóstwem, przywrócenia godności osobom wykluczonym i jednoczesnej troski o przyrodę. #NieDlaUbóstwa


Jezus prosi nas, abyśmy zanurzyli się ze współczuciem w życie tych, których spotykamy, tak jak On to uczynił z nami. Bóg jest miłością, a miłość jest pokorna, nie wynosi się, ale uniża, jest jak deszcz, który spada na ziemię i przynosi życie. #EwangeliaNaDziś (Mk 10, 35-45)


Nas wszystkich, liderów religijnych, abyśmy nigdy nie używali imienia Boga do wzniecania wojen. Stańmy po stronie narodów, robotników, ludzi pokornych i walczmy razem z nimi, aby integralny rozwój ludzkości stawał się rzeczywistością. Przerzućmy mosty miłości.


Rządy i wszystkich polityków, aby pracowali dla dobra wspólnego. Aby nie słuchali jedynie elit gospodarczych i byli na służbie narodów, które proszą o ziemię, dom, pracę oraz dobre życie w harmonii z całą ludzkością i ze stworzeniem.


Potężne kraje o zaprzestanie agresji, blokad i jednostronnych sankcji przeciwko jakiemukolwiek krajowi, w jakiejkolwiek części świata. Nie dla neokolonializmu. Konflikty należy rozwiązywać poprzez wielostronne instancje jak np. ONZ.


Środki komunikowania, aby położyły kres logice post-prawdy, dezinformacji, oszczerstwu, pomówieniu i temu choremu pociągowi do skandali i szemrania; aby starały się wnieść wkład w ludzkie braterstwo.


Gigantów telekomunikacyjnych o zliberalizowanie dostępu do treści edukacyjnych i wymiany z nauczycielami przez internet, tak, aby biedne dzieci mogły zdobywać wykształcenie w warunkach kwarantanny.


Gigantów technologii, aby zaprzestali wykorzystywać ludzką słabość i bezbronność dla czerpania zysków.


Producentów i handlarzy bronią o całkowite zaprzestanie działalności, która podsyca przemoc i wojnę, często w ramach geopolitycznych rozgrywek kosztem milionów istnień ludzkich i przesiedleń.


Wielkie koncerny spożywcze, aby przestały narzucać monopolistyczne struktury produkcji i dystrybucji, które zawyżają ceny i w końcu zatrzymują chleb dla głodnych.


Wielkie koncerny górnicze, naftowe, leśne, rolno-spożywcze, aby zaprzestały niszczenia środowiska, zanieczyszczania, zatruwania ludów i żywności.


Grupy finansowe i międzynarodowe instytucje kredytowe, aby pozwoliły ubogim krajom zagwarantować podstawowe potrzeby swoich mieszkańców oraz umorzyły długi zaciągane wbrew interesom tych samych narodów.


ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Wideo

Materiał oryginalny: Papież Franciszek tweetuje. Najnowszy tweet z 22.10.2021 - o czym napisał papież Franciszek? - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie