Pan Sławomir chce zmienić... granice Łodzi! Co na to Urząd Miasta?

Lila Sayed
Do Łodzi miałyby zostać przyłączone tereny zaznaczone na mapie kółkiem.
Do Urzędu Miasta Łodzi wpłynął wniosek o poszerzenie terytorium miasta o część gminy Stryków i połowę gminy Nowosolna (do węzła autostrady A1 i A2 Łódź Północ). Autorem projektu jest pochodzący z Łodzi pan Sławomir, obecnie mieszkaniec Michałówka w gminie Stryków.

Pochodzący z Łodzi pan Sławomir złożył wniosek o powiększenie jej terytorium o 60 km kwadratowych Urzędnicy zainteresowali się projektem.

- W Łodzi sprawy urzędowe załatwia się o wiele sprawniej niż w urzędzie w Strykowie. Mam również wrażenie, że Stryków jest odcięty od Łodzi pod względem komunikacyjnym - dojeżdża tam tylko jeden autobus łódzkiego MPK (linii 60) - mówi pan Sławomir, który przy ul. Brzezińskiej w Łodzi ma działkę. - Zarówno Stryków, jak i Nowosolna to tak zwane sypialnie Łodzi. Moim zdaniem te tereny powinny należeć do Łodzi.

Pan Sławomir zaproponował powiększenie obszaru miasta, wynoszącego obecnie 293,2 km kw., o dodatkowe 60 km kw. Obszar proponowany do włączenia to 32 km kw. (czyli około 25 procent) gminy Stryków oraz 28 km kw. (czyli około 50 procent) gminy Nowosolna.

YouTube wprowadza nowe możliwości udostępniania filmów

- Na południe od autostrady A2 i na zachód od autostrady A1 - dodaje pomysłodawca.

Urzędnicy zainteresowali się projektem pana Sławomira. Z kancelarii prezydent łodzi Hanny Zdanowskiej pismo zostało skierowane do Łódzkiego Ośrodka Geodezji.

- ŁOG sporządził opracowanie przestrzenne, obrazujące obszar proponowany do włączenia w granice miasta (...) - informuje w piśmie przesłanym do autora propozycji Jan Schnerch, dyrektor Łódzkiego Ośrodka Geodezji. - Wniosek wraz z opracowaniem przestrzennym został skierowany do oceny przez merytoryczne komórki organizacyjne UMŁ.

Urzędnicy będą teraz analizować projekt pod kątem infrastruktury, układu urbanistycznego i kosztów.

- Warto przeprowadzić ankietę wśród mieszkańców tego obszaru i zapytać ich o zdanie - zaznacza pan Sławomir.

Władze Łodzi do końca stycznia mają odpowiedzieć autorowi wniosku, co sądzą o jego propozycji.

Ostatnio Łódź „urosła” 30 lat temu
Z danych Urzędu Statystycznego w Łodzi z 2015 roku wynika, że Łódź zajmuje obszar 293 kilometrów kwadratowych. Powierzchnia miasta nie zmieniła się od lat. Znaczne powiększenie jej obszaru nastąpiło pod koniec lat 80., gdy Łódź wchłonęła miejscowości Nowosolną i Andrzejów.

Wolne dni w 2017 roku
ŚMIESZNE WIERSZYKI URODZINOWE, ZABAWNE SMSY NA URODZINY
ŻYCZENIA IMIENINOWE, KRÓTKIE ŻYCZENIA IMIENINOWE, WIERSZYKI IMIENINOWE, SMS IMIENINY
Zakaz grillowania w styczniu ma... zmniejszyć smog

[ZOBACZ FILM "Bardzo niebezpieczne posunięcie". Były prezes TK krytykuje propozycje Ziobry (x.news/TVN24)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ FILM "Bardzo niebezpieczne posunięcie". Były prezes TK krytykuje propozycje Ziobry (x.news/TVN24)