Palmiarnia w Łodzi. Kaktusy z wysokości
Na wystawie zostaną zaprezentowane okazy należące do różnych rodzajów, w tym m.in.: Strombocactus, Ariocarpus, Turbinicarpus czy Gymnocalycium. Do najciekawszych należą kaktusy z rodzaju Mediolobivia, pochodzące z kolekcji Roberta Borowskiego. Rośliny te rosną w środowisku naturalnym w Ameryce Południowej, w Argentynie, na wysokości od 2500 do 4500 m. n.p.m. Charakteryzują się bardzo powolnym tempem wzrostu, za to odwdzięczają się kolorowymi, dużymi kwiatami o średnicy do 5 centymetrów. W uprawie domowej nie sprawiają problemów, z wyjątkiem gatunków takich jak Mediolobivia einsteinii czy M. leucanthema.
Palmiarnia w Łodzi. Ciekawostki o sukulentach
Podczas wystawy będzie można poznać wiele ciekawostek dotyczących biologii tej grupy roślin, poszerzyć swoją wiedzę o rozmnażaniu i pielęgnacji. Rośliny będą sprzedawane w pawilonie wejściowym. Wstęp po zakupieniu biletu (normalnego w cenie 16 zł, ulgowego 8 zł). Wystawa będzie czynna w godz. 10 -18 (kasa biletowa do godz. 17.30).
Palmiarnia w Łodzi. Rośliny dla zapominalskich
Sukulenty, inaczej rośliny gruboszowate potrafią przetrwać długie okresy suszy dzięki zdolności magazynowania wody w swoich organach zawierających tzw. tkankę wodną. Ich budowa jest wynikiem przystosowania do specyficznych, trudnych warunków środowiskowych, w jakich żyją, gdzie średnie roczne sumy opadów są niewielkie. Stąd kaktusy i inne sukulenty to doskonałe rośliny dla tych, którzy nie poświęcają zbyt wiele czasu pielęgnacji domowej zieleni i którym zdarza się zapomnieć ją podlać.
.
Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?