Pałac ZUS za 29,6 mln złotych prawie gotowy!

(izj)
Na zewnątrz nowy gmach ZUS jest już gotowy. Łukasz Kasprzak
29,6 mln zł kosztowała dobiegająca właśnie końca budowa nowej siedziby I oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi przy ul. Lipiec Reymontowskich na Żabieńcu. Wykonano już niemal wszystkie prace. Obecnie obiekt jest przygotowywany przez wykonawcę do ostatecznego odbioru przez nadzór budowlany. Od rozpoczęcia budowy minęło niemal 21 miesięcy.

– Po odbiorze budynku i dopuszczeniu go przez nadzór budowlany do użytkowania nastąpi przeprowadzka pracowników – mówi Monika Kiełczyńska, rzecznik prasowy I oddziału ZUS w Łodzi. – Trudno podać konkretną datę, ale chcielibyśmy jeszcze w ostatnim kwartale tego roku przywitać klientów w nowym budynku.

Nowy gmach łódzkiego ZUS ma nieco ponad 21 m wysokości – pięć naziemnych kondygnacji. Dodatkowo jest także kondygnacja podziemna. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi prawie 8 tys. mkw.

W nowym budynku znajdą się: sala obsługi dla mieszkańców Bałut, I i II inspektorat, gabinety lekarzy orzeczników i komisji lekarskich, obsługujących ubezpieczonych z całego województwa, oraz archiwum. W obiekcie będzie pracować łącznie ponad 500 osób.

Głównym powodem, dla którego zdecydowano się na budowę nowej siedziby, jest zmniejszenie kosztów ponoszonych przez ZUS na wynajem pomieszczeń (około 2 mln zł rocznie). Pomieszczenia są wynajmowane zarówno przy ul. Brzezińskiej, gdzie znajdują się m.in. gabinety lekarzy orzeczników, komisje lekarskie oraz archiwum, jak i przy ul. Łęczyckiej (część jest własnością ZUS), gdzie jest ulokowany inspektorat II oddziału ZUS w Łodzi. Po wybudowaniu nowego obiektu ZUS zrezygnuje z wynajmu wszystkich pomieszczeń.

Łódzki ZUS zbuduje sobie pałac za 33 miliony! [WIZUALIZACJA]

Łódzki ZUS zbuduje sobie pałac za 33 miliony! [WIZUALIZACJA]

Zobacz też: Życzenia na 40 urodziny

[ZOBACZ TEŻ FILM Pijani turyści biegali po ulicy. Zatrzymała ich policja z Mielna (autorPijani turyści biegali po ulicy. Zatrzymała ich policja z Mielna)

](http://www.expressilustrowany.pl/ "ZOBACZ TEŻ FILM Pijani turyści biegali po ulicy. Zatrzymała ich policja z Mielna (autorPijani turyści biegali po ulicy. Zatrzymała ich policja z Mielna)