Pałac - Budowlani 2:3. Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo siatkarek!

Siatkarki Budowlanych wygrały drugi mecz w tym sezonie ekstraklasy.
Siatkarki Budowlanych wygrały drugi mecz w tym sezonie ekstraklasy. Łukasz Kasprzak
Siatkarki Budowlanych Łódź w poniedziałek odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie ekstraklasy, a w piątek cieszyły się z wyjazdowego triumfu! Po dramatycznym meczu pokonały 3:2 w Bydgoszczy KS Pałac!

Mimo pewnego zwycięstwa w ostatnim meczu (3:0 z PTPS Piła), łodzianki mecz w hali Łuczniczka zaczęły nerwowo. Po pierwszej przerwie technicznej straciły pięć punktów z rzędu i przegrywały 8:13. Zawodziła też komunikacja. - Pełna koncentracja! Od przyjęcia po atak - powtarzał swoim podopiecznym trener Maciej Kosmol. Pomogło na chwilę - po powrocie na parkiet udało im się zdobyć trzy punkty z rzędu (14:19), lecz potem myliły się zdecydowanie zbyt często i gospodynie dość łatwo wygrały pierwszą partię.
Drugą łodzianki zaczęły spokojniej i skuteczniej. Po ataku szalejącej nad siatką Aleksandry Kruk prowadziły 8:5, dobrze funkcjonował też blok, dzięki czemu w jednym ustawieniu Budowlani zdobyli sześć punktów (11:5). Wydawało się, że set jest pod kontrolą, lecz szybko roztrwoniły przewagę i znów lepsze wrażenie sprawiały bydgoszczanki. Prowadziły już 24:21, ale seta wygrały łodzianki, wcześniej broniąc trzy piłki setowe!
To musiało dodać im skrzydeł, bo kolejna odsłona meczu zaczęła się od prowadzenia Budowlanych 7:2. Ataki dobrze rozrzucała Marta Wójcik, a kończyły je Ewelina Mikołajewska, Soraia Dos Santos i Kruk. Łodzianki długo prowadziły, ale koncówka partii znów była emocjonująca. Niestety, tym razem drużynie z Łodzi udało się obronić tylko jedną piłkę setową.
Podopieczne Kosmola nie poddały się i w czwartym secie wróciły nadzieje na odniesienie pierwszego wyjazdowego zwycięstwa. Łodzianki prowadziły w nim 18:13 i 21:18, ale oczywiście znów nie uniknęły nerwowej gry, którą zakończył atak Mikołajewskiej.
Tie-break zaczął się od najdłuższej akcji meczu i prowadzenia 3:0 gospodyń. Trzypunktową przewagę udało im się utrzymać do zmiany stron (5:8). - To jeszcze nie koniec! - podkreślał w przerwie Kosmol. I rzeczywiście, dzięki wielkiej ambicji łodzianki doprowadziły do remisu 13:13 i 14:14 i dwóch piłek meczowych! Drugą szansę wykorzystała Sikorska!

KS Pałac Bydgoszcz - Budowlani Łódź 2:3 (25:16, 24:26, 25:23, 23:25, 15:17 )
Pałac: Schulz 13, Martinez 17, Mazurek 4, Liliom 8, Grejman 16, Adams 15, Kuehn-Jarek (libero) oraz Czyżnielewska 16, Krzywicka, Sosnowska.
Budowlani: Piątek 5, Thompson, Ściurka 3, Sikorska 10, Pycia 16, Kruk 25, Durajczyk (libero) oraz Mikołajewska 9, Dos Santos 21.