Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 04godz.
  • 05min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Pabianice Koronawirus. Zamknięte targowiska, a na rynku w Pabianicach dziś tłumy

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Miasto ogłosiło stopniowe wygaszanie targowisk miejskich

Tłum na rynku

Od 25 marca Urząd Miejski w Pabianicach zdecydował o stopniowym wygaszaniu miejskich targowisk. Tak ustalono po konsultacji z sanepidem, który obawiał się gromadzenia się na targowiskach zbyt dużej liczby osób. W piątek okazało się, że mieszkańcy nie przejęli się zakazem. Pabianiczanie, głównie starsze osoby, ruszyły na zakupy na targowisko przy ul. Moniuszki. Swoje stoiska rozstawiało kilkunastu handlarzy. Sprzedawali artykuły spożywcze takie jak warzywa, owoce. Mało kto miał maseczki ochronne czy rękawiczki.

Interweniował wiceprezydent Marek Gryglewski, zarządca targowiska oraz straż miejska. Nakazano handlarzom rozstawienie stoisk w bezpiecznej odległości. Równocześnie każdy z nich został poinformowany, że od soboty obowiązuje tu bezwzględny zakaz handlu.

Wcześniej w Pabianicach mogły funkcjonować tzw. rynki - przy ulicach Moniuszki (największy), Nawrockiego oraz Łaskiej. Miasto wprowadziło na nich ograniczenia handlu odzieżą, kosmetykami czy meblami. Handlować można było artykułami spożywczymi i higienicznymi.

Absolutny zakaz!

W środę w całym kraju zostały zastosowane jeszcze bardziej restrykcyjne środki ostrożności w związku z epidemią koronawirusa. W pogrzebach może uczestniczyć do 5 osób, a po mieście można poruszać się w grupach do 2 osób, z wyjątkiem rodzin. Wychodzenie zalecane jest jedynie w pilnych przypadkach jak np. zakupy, spacer z psem czy do lekarza. Zaostrzone przepisy objęły również miejskie targowiska.

W niektórych miastach zakaz handlu na targowiskach obowiązuje już od dłuższego czasu. Tak jest m.in. w Łasku.

Oglądaj nasze studio wyborcze. Start w niedzielę o g. 21:45

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie