MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pabianice Koronawirus. Remont drogi wojewódzkiej w Pabianicach będzie opóźniony. O ile?

Anna Janiszewska
O ile opóźni się remont ulic Klińskiego i Jutrzkowickiej w Pabianicach?

Remont ulic Kilińskiego i Jutrzkowickiej miał potrwać do końca sierpnia. Okazuje się jednak, że prace mogą się przedłużyć. Powodem jest m.in. koronawirus.

_- Ze względu na przedłużające się procedury z uzyskaniem pozwolenia ZRID podczas kontraktu oraz sytuacją jaka miała miejsce na wiosnę tego roku w związku z epidemią koronawirusa, jesteśmy przygotowani na wydłużenie finiszu robót o ok. 2 miesiąc_e - mówi Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Zaawansowanie prac wynosi 80%. Na ul. Kilińskiego (odcinek 600 m) od rzeki Pabianki do skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego jest już połowa jezdni aż do warstwy wiążącej, a także chodniki i droga rowerowa. Po drugiej stronie ulicy robotnicy układają konstrukcję drogi.

- Jeśli pozwoli na to pogoda, planowane jest rozpoczęcie układania na tej części warstwy bitumicznej. Kontynuowane są również roboty przy budowie przepustu na rzece Pabiance - dodaje Marcin Nowicki.

Na ul. Jutrzkowickiej pozostało wybudowanie ok. 600 m chodnika i położenie asfaltu.

Na pabianickich odcinkach drogi wojewódzkiej trzeba także wykonać część oświetlenia.

Remont ul. Kilińskiego i Jutrzkowickiej od ul. Grobelnej do wylotu z miasta to także dwa nowe ronda w Pabianicach - powstały przy ulicach Moniuszki i Świetlickiego.

Niedawno robotnicy pracujący w okolicy cmentarza doprowadzili do zawalenia muru zabytkowego mauzoleum Kindlerów, które właśnie jest rewitalizowane. Tu prace przy budowie chodnika wstrzymano.

- Wstrzymano na razie roboty przy chodniku do czasu zabezpieczenia część ogrodzenia, która nie uległa zawaleniu. Część zawalona będzie w tym tygodniu uprzątnięta - mówi Marcin Nowicki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany