Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 16godz.
  • 58min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Pabianice Koronawirus. Na targowiskach w Pabianicach można handlować tekstyliami i roślinami

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Zmieniają się zasady na miejskich targowiskach.

Nowa zasady handlu

Od 22 kwietnia na pabianickich ryneczkach będzie można sprzedawać tekstylia, artykuły drogeryjne oraz rośliny. To nowość. Po wybuchu epidemii możliwy był jedynie handel artykułami spożywczymi i higienicznymi.

- Decyzja prezydenta w sprawie targowisk jest uzależniona od aktualnej opinii sanepidu i może ulec zmianie - zaznacza Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

Handel tylko w określone dni

Odzieżą czy roślinami nie będzie można jednak handlować zupełnie bez ograniczeń. Sprzedaż poszczególnych grup artykułów możliwa będzie tylko w określone dni.

W poniedziałki i środy na targowiskach można sprzedawać artykuły tekstylne, drogeryjne i rośliny.

We wtorki, czwartki, piątki i soboty artykuły rolno - spożywcze i chemiczno - sanitarne.

- Każdy sprzedawca będzie zobowiązany do podpisania oświadczenia o przestrzeganiu przepisów wynikających ze stosownych aktów prawnych dotyczących zwalczania epidemii i zaleceń Państwowego Inspektora Sanitarnego. Obowiązuje – jak wcześniej – zachowanie odległości między sprzedającymi oraz sprzedającymi i kupującymi oraz innych zasad bezpieczeństwa -podkreśla Aneta Klimek.

Stoiska muszą stać w odległości 2 metrów. Taki sam dystans muszą zachować od siebie klienci. Wszyscy muszą mieć na sobie maseczki, a handlujący rękawiczki i środki dezynfekujące na stoiskach.

- Sprzedaż tekstyliów i roślin w inne dni niż wyznaczone będzie możliwa w miarę wolnych miejsc po ustaleniu z zarządcą - dodaje Aneta Klimek.

Nowa bakteria nad Bałtykiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie