Pabianice Koronawirus. Miasto przygotowało program wsparcia. Kogo obejmuje?

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Udostępnij:
Nad tymi rozwiązaniami miasto pracowało już od dłuższego czasu

Urząd Miejski w Pabianicach przygotował program wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców, którzy na skutek epidemii koronawirusa tracą dochody. Ale pakiet pomocowy dotyczy nie tylko lokalnych firm.

-Wprowadzone zostaną ulgi w postaci odroczenia terminów płatności, rozłożenia na raty należności i zaległości podatkowych, a w niektórych przypadkach odstąpienia od pobierania należności na rzecz miasta. Wszystko po to, aby pomóc im przejść przez kryzys i przetrwać w czasie epidemii - ogłosił Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Co obejmuje pakiet pomocy?

• Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, którzy zostali dotknięci konsekwencjami epidemii, mogą ubiegać się o ulgę w płatnościach z tytułu podatku od nieruchomości i od środków transportowych w formie odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenia na raty. Dotyczy to bieżących i zaległych zobowiązań. Termin spłaty do 31 grudnia 2020 r.

• Podatnicy, którzy nie są przedsiębiorcami, ale nie mogą wywiązać się z płatnościami, mogą składać wnioski o udzielenie ulgi w zapłacie podatku, zaległości podatkowej. odsetek. Dotyczy to podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i od środków transportu.

• Miasto oferuje wsparcie dla osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej odnośnie spłaty m.in. z tytułu czynszu dzierżawnego, użytkowania wieczystego, opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego. Mogą ubiegać się o odroczenie terminu, rozłożenie na raty. Termin spłaty do 31 grudnia 2020.

• Rezerwacja stanowisk na targowisku miejskim w kwietniu będzie bezpłatna.

Opłaty za wodę i ciepło

• Wniosek o odroczenie terminu płatności opłat za wodę mogą złożyć podmioty, które w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zawiesiły lub ograniczyły działalność gospodarczą. zmuszone zostały do zawieszenia lub ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej. Termin odroczenia to 1 kwietnia - 30 września 2020 r.

Wnioski do pobrania za stronie Urzędu Miejskiego w Pabianicach i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach.

• Zakład Energetyki Cieplnej umożliwił składanie wniosków o odroczenie terminów płatności przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek epidemii. Dotyczy to zobowiązań za usługi świadczone od 1 kwietnia 2020 r. Maksymalny termin odroczenia/spłaty rat to koniec lipca 2020 r.

Wniosek do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Express Ilustrowany
Dodaj ogłoszenie