MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pabianice Koronawirus. Miasto przygotowało program wsparcia. Kogo obejmuje?

Anna Janiszewska
Anna Janiszewska
Nad tymi rozwiązaniami miasto pracowało już od dłuższego czasu

Urząd Miejski w Pabianicach przygotował program wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców, którzy na skutek epidemii koronawirusa tracą dochody. Ale pakiet pomocowy dotyczy nie tylko lokalnych firm.

-Wprowadzone zostaną ulgi w postaci odroczenia terminów płatności, rozłożenia na raty należności i zaległości podatkowych, a w niektórych przypadkach odstąpienia od pobierania należności na rzecz miasta. Wszystko po to, aby pomóc im przejść przez kryzys i przetrwać w czasie epidemii - ogłosił Grzegorz Mackiewicz, prezydent Pabianic.

Co obejmuje pakiet pomocy?

• Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, którzy zostali dotknięci konsekwencjami epidemii, mogą ubiegać się o ulgę w płatnościach z tytułu podatku od nieruchomości i od środków transportowych w formie odroczenia terminu płatności podatku lub rozłożenia na raty. Dotyczy to bieżących i zaległych zobowiązań. Termin spłaty do 31 grudnia 2020 r.

• Podatnicy, którzy nie są przedsiębiorcami, ale nie mogą wywiązać się z płatnościami, mogą składać wnioski o udzielenie ulgi w zapłacie podatku, zaległości podatkowej. odsetek. Dotyczy to podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i od środków transportu.

• Miasto oferuje wsparcie dla osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej odnośnie spłaty m.in. z tytułu czynszu dzierżawnego, użytkowania wieczystego, opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego. Mogą ubiegać się o odroczenie terminu, rozłożenie na raty. Termin spłaty do 31 grudnia 2020.

• Rezerwacja stanowisk na targowisku miejskim w kwietniu będzie bezpłatna.

Opłaty za wodę i ciepło

• Wniosek o odroczenie terminu płatności opłat za wodę mogą złożyć podmioty, które w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zawiesiły lub ograniczyły działalność gospodarczą. zmuszone zostały do zawieszenia lub ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej. Termin odroczenia to 1 kwietnia - 30 września 2020 r.

Wnioski do pobrania za stronie Urzędu Miejskiego w Pabianicach i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach.

• Zakład Energetyki Cieplnej umożliwił składanie wniosków o odroczenie terminów płatności przedsiębiorców, którzy ucierpieli na skutek epidemii. Dotyczy to zobowiązań za usługi świadczone od 1 kwietnia 2020 r. Maksymalny termin odroczenia/spłaty rat to koniec lipca 2020 r.

Wniosek do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany