Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ozorków: Kończy się największa inwestycja drogowa. Przebudowano ciąg ulic w północnej części miasta

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Dobiega końca największa inwestycja drogowa w Ozorkowie - przebudowa ciągu ulic Traugutta - Żeromskiego - Stypułkowskiego, który łączy centrum miasta z ul. Łęczycką stanowiącą wyjazd na DK 91 w kierunku Gdańska.

W ostatnim tygodniu października wznowiono prace na skrzyżowaniu Żeromskiego/Traugutta związane z budową nawierzchni jezdni oraz usunięciem kolizji z siecią gazową w ul. Traugutta. W związku z tym w tym rejonie miasta występują utrudnienia w ruchu – Żeromskiego przy Traugutta jest nieprzejezdna. Po 1 listopada także wystąpią utrudnienia dla kierowców i pieszych, ponieważ na Traugutta i Żeromskiego będzie uzupełniana warstwa asfaltu w jezdni oraz kontynuowane będzie brukowanie chodników. Przebudowa Traugutta, Żeromskiego i Stypułkowskiego ma się zakończyć do końca listopada br. i, jak zapewnia wykonawca, termin ten nie jest zagrożony.

Na ul. Stypułkowskiego oraz na prawie całym odcinku Traugutta i Żeromskiego ułożono już pierwszą warstwę asfaltu, zbudowano krawężniki, większość chodników i zjazdów do posesji także została już wykonana. Jest też kanalizacja deszczowa i sieć gazowa.

Przebudowa ciągu ulic Traugutta, Żeromskiego, Stypułkowskiego, obejmująca budowę nawierzchni jezdni, wymianę chodników, krawężników, budowę miejsc postojowych, zatok autobusowych, wycinkę części drzew i nowe nasadzenia rozpoczęła się w styczniu 2020 r. i stanowi razem ze zrealizowaną już modernizacją ul. Łęczyckiej II etap projektu pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego w Ozorkowie”. W I etapie przebudowano ulicę Maszkowską, Południową, zbudowano nowy most na ul. Południowej i wybudowano dwa nowe ronda.
Inwestycja realizowana jest w porozumieniu z Powiatem Zgierskim z dofinansowaniem ze środków unijnych oraz rządowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Ramka: Największym wyzwaniem przy realizacji inwestycji okazała się przebudowa skrzyżowania Traugutta/Żeromskiego ze względu na to, że układ sieci gazowej nie pokrywał się z mapami geodezyjnymi, na podstawie których opracowano dokumentację techniczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressilustrowany.pl Express Ilustrowany