reklama

Oznakowanie poziome zniknęło z Pabianickiej. Ile tu jest pasów? [zdjęcia]

AOZaktualizowano 
Linie rozdzielające pasy ruchu są już tak wytarte że ich nie widać...

Na odcinku ul. Pabianickiej pomiędzy ul. Łukową a al. Bartoszewskiego (w kierunku ronda Lotników Lwowskich) oznakowanie poziome jest tak wytarte, że prawie go nie widać. Na całej długości tego fragmentu zanika linia oddzielająca środkowy pas od prawego, a na wysokości Lidla i skrzyżowaniu z ul. Łukową obu linii nie ma w ogóle.

- To szczególnie uciążliwe, gdy ściemni się, a już najbardziej, gdy pada deszcz. Kto zna tę drogę, jedzie na pamięć, ale to droga krajowa, więc wielu „przyjezdnych” jeździ nie trzymając się linii, no bo w sumie ich nie ma - mówi jeden z kierowców.

- Nie mieliśmy zgłoszeń dotyczących tego miejsca, ale oznakowanie odmalujemy. Zostanie to jednak wykonane dopiero wiosną - mówi Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
pedalot

jeżeli na jezdni występują nieoznaczone pasy ruchu, to nie możecie wyprzedzać z prawej strony!
Uwaga burasy samochodowe! Uwaga burasy samochodowe!

...

Brak oznakowania poziomego nie zmienia ilości pasów ruchu, bo zgodnie z definicją zawartą w Ustawie, pas ruchu jest to każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi. Czylo jeżeli zmieszczą się bobok siebie 3 pojazdy wielośladowe, to mamy 3 pasy ruchu, ale niewyznaczone znakami poziomymi. Tyle.

Dodaj ogłoszenie